RSS Gość Tarnowski
 • Trzy zimowe turnusy
  W czasie ferii zimowych 60 dzieci z parafii miało szansę na kilkudniowy wypoczynek w stolicy polskich Tatr.
 • Jedni z pierwszych
  Członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej świętowali ćwierćwiecze istnienia i działalności.
 • Zostań SPAdachroniarzem drugiego rzutu
  Już 17 lutego zaczyna się druga edycja Studium Parafialnej Aktywności. Co mają do powiedzenia absolwenci pierwszej edycji?
 • Stasia, która została Julią
  Nazywano ją "Aniołem dobroci" i "Matką sierot". Pochodziła z podsądeckiej Nawojowej. Synaj.tv zaprasza kolejny film z serii (Nie)zwykli.
 • Jedna z najbardziej tarnowskich parafii w Kongu
  W dzień powszedni w Mszy św. uczestniczy ponad 350 osób, a w niedziele 3,5 tys. W ciągu roku rozdaje się wiernym 150 tys. Komunii św.

Lipnickie Skarby


Według Słownika PWN „skarb” to zbiór drogocennych rzeczy lub przedmiotów. To również osoba bardzo ceniona. Skarb to coś bardzo wartościowego i wyjątkowego.

Lipnica Murowana jest właśnie takim szczęśliwym miejscem, gdzie znajdują się drogocenne osoby i drogocenne rzeczy. Troje Świętych – Szymon, Urszula Ledóchowska i Maria Teresa Ledóchowska to prawdziwe skarby i wzory do naśladowania a drewniany kościół św. Leonarda to materialny skarb średniowiecznej architektury drewnianej, od 2003 roku wpisany listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO.

Zapraszamy więc do Lipnicy aby zapoznać się dokładniej z lipnickimi „skarbami”, poczuć i nasycić się ich historyczną i religijną wartością  i zanieść ją do swoich rodzin i przyjaciół. Szczęść Boże w Lipnicy !


Lipnicka Madonna  |  Lipniccy Święci