RSS Gość Tarnowski
 • Trzy zimowe turnusy
  W czasie ferii zimowych 60 dzieci z parafii miało szansę na kilkudniowy wypoczynek w stolicy polskich Tatr.
 • Jedni z pierwszych
  Członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej świętowali ćwierćwiecze istnienia i działalności.
 • Zostań SPAdachroniarzem drugiego rzutu
  Już 17 lutego zaczyna się druga edycja Studium Parafialnej Aktywności. Co mają do powiedzenia absolwenci pierwszej edycji?
 • Stasia, która została Julią
  Nazywano ją "Aniołem dobroci" i "Matką sierot". Pochodziła z podsądeckiej Nawojowej. Synaj.tv zaprasza kolejny film z serii (Nie)zwykli.
 • Jedna z najbardziej tarnowskich parafii w Kongu
  W dzień powszedni w Mszy św. uczestniczy ponad 350 osób, a w niedziele 3,5 tys. W ciągu roku rozdaje się wiernym 150 tys. Komunii św.

 Odpust ku czci św. Szymona z Lipnicy

18 lipca to dzień w którym Szymon oddał swoją duszę Bogu w ofierze miłości Boga i bliźniego. Od wielu lat Lipniczanie przeżywają odpust ku czci swojego największego rodaka bardzo uroczyście. Odpust trwa tydzień. Każdy dzień tygodniowego odpustu rozpoczynany jest porannymi Godzinkami o św. Szymonie i  Mszą św. z kazaniem. Wieczorem w Sanktuarium św. Szymona odmawiana jest modlitwa różańcowa, od kilkunastu lat prowadzona przez siostry Urszulanki SJK, mające swój dom zakonny w Lipnicy Murowanej . Wieczorna Msza św. z dedykowaną homilią, którą przez wiele lat głosili Księża Rodacy, a od kilku lat Ojcowie Bernardyni. Wieczorem, o 21.00 Apel na lipnickim rynku – to piękne i niepowtarzalne spotkanie z Matką Bożą i św. Szymonem trzeba przeżyć osobiście, dlatego corocznie przychodzą wierni czciciele aby w tej wyjątkowej godzinie być razem na modlitwie.

Tydzień odpustowy wieńczy uroczysta Suma Odpustowa, koncelebrowana przez kapłanów Rodaków i  Ojców Bernardynów, której nierozłącznym elementem jest procesja z relikwiami św. Szymona z Sanktuarium do ołtarza polowego. Uroczyste „Te deum Laudamus” ubogaca i opromienia modlitwę tego dnia.

Tygodniowy Odpust kończymy wspólnotowym, pielgrzymkowym  wyjazdem do grobu św. Szymona w Krakowie, aby tam uczestniczyć w Liturgii Mszy Świętej i adoracji Relikwii Św. Szymona.

Święty Szymonie łaskami słynący – módl się za nami!