RSS Gość Tarnowski
 • Trzy zimowe turnusy
  W czasie ferii zimowych 60 dzieci z parafii miało szansę na kilkudniowy wypoczynek w stolicy polskich Tatr.
 • Jedni z pierwszych
  Członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej świętowali ćwierćwiecze istnienia i działalności.
 • Zostań SPAdachroniarzem drugiego rzutu
  Już 17 lutego zaczyna się druga edycja Studium Parafialnej Aktywności. Co mają do powiedzenia absolwenci pierwszej edycji?
 • Stasia, która została Julią
  Nazywano ją "Aniołem dobroci" i "Matką sierot". Pochodziła z podsądeckiej Nawojowej. Synaj.tv zaprasza kolejny film z serii (Nie)zwykli.
 • Jedna z najbardziej tarnowskich parafii w Kongu
  W dzień powszedni w Mszy św. uczestniczy ponad 350 osób, a w niedziele 3,5 tys. W ciągu roku rozdaje się wiernym 150 tys. Komunii św.
Świąteczna zbiórka żywności Parafialny Caritas i Szkolne Koło Caritas przeprowadzą zbiórkę żywności w Sklepach PSS Społem i Delikatesy Centrum w LM w ramach adwentowej Akcji Kilo. Zbiórka żywności będzie w sobotę 10 i 17 grudnia 2022 r od godz. 7.00 do 15.00. Już przez cały tydzień są wystawione w naszych sklepach przy kasach kosze w których można zostawiać żywność. Dziękujemy właścicielom sklepów i wszystkim niosącym pomoc.
Za tydzień członkowie Caritas będą przy kościele rozprowadzać stroiki świąteczne, ofiary ze stroików przeznaczone są na Caritas.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 

W ramach 27. edycji akcji odbywającej się pod hasłem: ŚWIECA, KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ Caritas Diecezji Tarnowskiej zamówiła 90 tysięcy świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Ofiary zebrane przy rozprowadzaniu świec będą przeznaczone na wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu, wakacyjny wypoczynek oraz dofinansowanie dożywiania.

Tradycyjnie od I Niedzieli Adwentu tj. 29 listopada br. w parafiach naszej diecezji rozprowadzane są świece Caritas – w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W tym roku ze względu na pandemię świece w wielu kościołach będą wystawiane od poniedziałku do niedzieli. Ofiarę można złożyć we wskazanym miejscu.

Włączmy się w to niezwykłe dzieło. Ten niewielki gest może zmienić cały świat młodego człowieka. Jest on bowiem znakiem solidarności z najmłodszymi, którzy potrzebują pomocy a zapalona na wigilijnym stole świeca świadczy o naszej miłości i pamięci o osobach znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.