Lipnica Murowana – Ziemia Świętych i Błogosławionych | Szczęść Boże !

Świąteczna zbiórka żywności Parafialny Caritas i Szkolne Koło Caritas przeprowadzą zbiórkę żywności w Sklepach PSS Społem i Delikatesy Centrum w LM w ramach adwentowej Akcji Kilo. Zbiórka żywności będzie w sobotę 10 i 17 grudnia 2022 r od godz. 7.00 do 15.00. Już przez cały tydzień są wystawione w naszych sklepach przy kasach kosze w których można zostawiać żywność. Dziękujemy właścicielom sklepów i wszystkim niosącym pomoc.
Za tydzień członkowie Caritas będą przy kościele rozprowadzać stroiki świąteczne, ofiary ze stroików przeznaczone są na Caritas.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 

W ramach 27. edycji akcji odbywającej się pod hasłem: ŚWIECA, KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ Caritas Diecezji Tarnowskiej zamówiła 90 tysięcy świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Ofiary zebrane przy rozprowadzaniu świec będą przeznaczone na wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu, wakacyjny wypoczynek oraz dofinansowanie dożywiania.

Tradycyjnie od I Niedzieli Adwentu tj. 29 listopada br. w parafiach naszej diecezji rozprowadzane są świece Caritas – w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W tym roku ze względu na pandemię świece w wielu kościołach będą wystawiane od poniedziałku do niedzieli. Ofiarę można złożyć we wskazanym miejscu.

Włączmy się w to niezwykłe dzieło. Ten niewielki gest może zmienić cały świat młodego człowieka. Jest on bowiem znakiem solidarności z najmłodszymi, którzy potrzebują pomocy a zapalona na wigilijnym stole świeca świadczy o naszej miłości i pamięci o osobach znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.