Lipnica Murowana – Ziemia Świętych i Błogosławionych | Szczęść Boże !

Pierwsza Komunia święta jest wielkim świętem chrześcijańskich rodzin. Zawsze tak było w naszej polskiej tradycji, która od tysiąca lat ukształtowała się na tej ziemi jako tradycja chrześcijańska. Rodzina zawsze była – i nadal pozostaje – tym ludzkim środowiskiem, pierwszym i podstawowym, do którego Bóg przychodzi przez wielkie sakramenty naszej wiary, poczynając od chrztu świętego. Małżonkowie, którzy dają ludzkie życie swoim dzieciom tu, na ziemi, zapraszają do ich serc (…) Dawcę życia wiecznego. 

Św. Jan Paweł II; Łódź, 13.06.1987

 

 

Tradycyjnie, w najpiękniejszym miesiącu w ciągu roku, jakim jest maj, uczniowie klas trzecich szkół podstawowych znajdujących się na terenie naszej parafii, uczestniczą po raz pierwszy w sposób pełny w Eucharystii.
Popularnie nazywamy tę uroczystość Pierwszą Komunią Świętą. Wielu z nas, z pewnego rodzaju rozrzewnieniem, wspomina własną Pierwszą Komunię. Wiąże się to bowiem z niezwykłymi emocjami, które towarzyszą tak młodemu człowiekowi. Tak liczne przygotowania w ciągu roku, przygotowania związane z organizacją i przebiegiem liturgii Mszy św. „pierwszokomunijnej”, przymiarki strojów na uroczystość, wreszcie pierwsza spowiedź i pierwsza Komunia.

Dziś Uroczystość I Komunii św. Na sumie o godz. 10.30 dzieci z klas III w liczbie 43 przyjęło po raz pierwszy Komunie świętą. Otoczmy modlitwą dzieci, prosząc dla nich o serca czyste i spragnione bliskiej relacji z Panem Jezusem.