Lipnica Murowana – Ziemia Świętych i Błogosławionych | Szczęść Boże !

6 Niedziela Wielkanocna 05.05.2024 r.

Dziś Parafia nasza przezywa Uroczystość I Komunii św. Módlmy się za dzieci z klas III, które w dniu dzisiejszym będą praz pierwszy w pełni uczestniczyć we Mszy św.

 1. Dziś Uroczystość I Komunii św. Na sumie o godz. 10.30 dzieci z klas III w liczbie 43 przyjmie po raz pierwszy Komunie św.

 2. Komunikat ks. Biskupa………………

 3. Msze św. dziś w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30, z racji uroczystości parafialnej I Komunii św. dziś nie ma Mszy św. w Borównej, o 15.45 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe następnie ostatnia Msza św. o 16.00, na którą zapraszamy Maturzystów z naszej parafii, którzy w tym roku przystąpią do egzaminów maturalnych po Mszy św. pobłogosławienie czarnych długopisów na maturę, które wręczymy maturzystom.

 4. Zmiana tajemnic Różańcowych w przyszłą niedzielę po porannej Mszy św.

 5. Za tydzień na sumie Rocznica I Komunii dzieci z klas IV. Dzieci przychodzą na godz. 10.30 (nie w albach).

 6. W tygodniu Msze św. rano o 6.30 i wieczorem o 18.00 Nabożeństwo Majowe i bezpośrednio Msza św.( w środę nie ma Mszy św. w Lipnicy zapraszamy do Borównej.).

 7. Nabożeństwa Majowe w dni powszednie o godz. 18.00, a w dni świąteczne o godz. 15.45.

 8. W tym tygodniu przypadają dni modlitw o urodzaje czyli – Dni Krzyżowe: w czwartek, piątek i sobotę o godz. 18.00 tradycyjne procesje z modlitwą o urodzaje. W czwartek procesja do kościoła św. Szymona i tam Msza św. z Nowenną czwartek Msza św. z Nowenną, w piątek Msza św. w kościele św. Andrzeja, a po niej procesja do kapliczki na LG, w sobotę procesja do kościoła św. Leonarda i tam Msza św. W procesji będziemy śpiewać Litanię do Wszystkich Świętych i Litanię Loretańską do MB. Zapraszamy do modlitwy o urodzaje na naszej lipnickiej ziemi. Prosimy osoby dorosłe o niesienie figurki i krzyża, kobiety i młodzież o niesienie sztandarów i feretronów.

 9. Dziękujemy rodzicom dzieci klas III za współpracę w przygotowaniu dzieci do I Komunii św., a szczególnie za świadectwo wiary i przykład chrześcijańskiego życia. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszej uroczystości i za dar ołtarza, którym ofiara na kielich do kościoła św. Szymona

 10. . Dzieci pierwszokomunijne w najbliższych dniach będą miały swój Biały Tydzień, przedstawia się następująco: codziennie Majówka i Msza św. o godz. 18.00

Pn. – W tym dniu rozdajemy pamiątkowe obrazki.

Wt. – Pielgrzymka do kalwarii Zebrzydowskiej.

Śr. – Uroczystości Odpustowe w Borównej. Dzieci przychodzą do Borównej. Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne za wstawiennictwem św. Stanisława BM.

Czw. – Dzień Misyjny, dzielimy się dobrowolną ofiarą z dziećmi z krajów misyjnych. W tym dniu będą robione indywidualne zdjęcia.

Pt. – Ofiarowanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – Książeczki na I Piątki.

Sb. – Zawierzenie dzieci Matce Bożej Lipnickiej Pięknej Madonnie.

 1. W środę przypada Uroczystość św. Stanisława BM, dlatego o 18.00 Msza św. odpustowa w Borównej. Serdecznie wszystkich zapraszamy, w tym dniu w Borównej jest święto. Opiekujących się kościołem w Borównej prosimy o wystrojenie kościoła, o zadbanie o otoczenie, zaproszenie swoich gości. Dzieci I Komunijne wraz z rodzicami przychodzą do Borównej. W tym dniu nie ma wieczornej Mszy św. w Lipnicy.

 2. Spotkanie grupy młodzieżowej w piątek o 20.00.

 3. W tygodniu wspominamy: w poniedziałek święto św. Filipa i Jakuba Ap, w środę uroczystość św. Stanisława Bp i męcz. głównego patrona Polski i naszej tarnowskiej diecezji, w niedziele Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 4. Msze św. wspólnotowe: w poniedziałek 0 6.30 za ++ siostry i braci z cechu garncarskiego, w środę o 18.00 w Borównej za + Ks . prałata Stanisława Wiśniowskiego i w int mieszkańców, we wtorek w Kalwarii Zebrzydowskiej w int. dzieci I Komunijnych od pań wychowawczyń, w piątek o 18.00 o bł. Boże i szczęśliwe zbiory dla mieszkańców LG, w sobotę o 18.00 o bł. Boże i szczęśliwe zbiory dla mieszkańców LD, w niedzielę o 10.30 w int. dzieci z klas IV w Rocznicę I Komunii. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Karola Radzięte z LG i Edwarda Dryje z LD. Módlmy się za ich nieśmiertelne dusze: Dobry Jezu………….

 5. Dziękujemy rodzicom dzieci Kl. II, sprzątającym kościół na Uroczystość I Komunii św. W następną sobotę prosimy do sprzątania kościoła od godz. 9.00 kolejne rodziny z LD: Piotra Chmury, Pawła Święcha, Mateusza Jachna, Romana Cierniaka, Andrzeja Bace, Witolda Serafina, Lidii Szarawara, Pawła Duśko, a w Borównej: Benedykta Żołny i Wojciecha Żołny.

 6. Zapraszamy na szczególne wydarzenie artystyczne które odbędzie się w naszym kościele parafialny św. Andrzeja Ap. w przyszłą niedzielę 12 maja o godz. 19.00. Będzie to koncert z piosenkami z widowiska multimedialnego „Święty z Wadowic – Jan Paweł II”. Koncert upamiętni 10. rocznicę kanonizacji Papieża – Polaka. Podczas wzruszającego koncertu wystąpi ponad 20 znakomitych artystów (aktorów, wokalistów i muzyków) którzy wykonają 13 utworów skomponowanych przez wybitnych polskich kompozytorów – m.in. Andrzeja Zielińskiego ze Skaldów. Przewodnikiem w drodze do świętości Jana Pawła II będzie aktor Patryk Szwichtenberg – znany m.in. z telewizyjnego serialu „Stulecie Winnych”, wcielający się podczas koncertu w rolę Adwokata Diabła z procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego, natomiast Urszula Grabowska – również występująca w tym serialu przedstawi świadectwa jego świętości. „ŚWIĘTY” to pierwsze widowisko muzyczne opowiadające o jednym z najważniejszych i najbardziej zasłużonych Polaków – Świętym Janie Pawle II, które przygotowane zostało specjalnie na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Koncert w Lipnicy Murowanej będzie 20. jubileuszowym jego wykonaniem, a zaprezentowano go już wcześniej w wielu miejscach w Polsce i na świecie m.in. w Wilnie, Chicago czy Nowym Jorku.

 7. U ministrantów prasa katolicka: jest Gość Niedzielny, Promyczek Dobra.