Lipnica Murowana – Ziemia Świętych i Błogosławionych | Szczęść Boże !

5 Niedziela Wielkanocna 28.04.2024 r.

Kolejne niedzielne spotkanie ze zmartwychwstałym Panem zaprasza nas do przyjęcia daru wspólnoty, którą On buduje wokół siebie. On każdego z nas chce mocno związać ze sobą przez głęboką relację miłości, a także stwarzać na nowo nasze międzyludzkie relacje w oparciu o wspólną wiarę i trwanie przy Nim – jedynym Zbawicielu. Módlmy się, abyśmy nie stawiali przeszkód Jego działaniu w naszych sercach, w naszym zgromadzeniu, w naszej parafii i w naszych rodzinach.

 1. Msze św. dziś w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30, o 14.00 w Borównej, i o 16.00.

 2. W tygodniu Msze św. rano o 6.30, a od środy także wieczorem o 18.00 Nabożeństwo Majowe i bezpośrednio Msza św. Zapraszamy na Majówki w dni powszednie o godz. 18.00, a w dni świąteczne o godz. 15.45. Przychodźmy licznie na Majówki.

 3. W następną niedzielę w czasie Uroczystej Mszy św. o godz. 10.30, dzieci z kl. III naszej parafii w liczbie 43, przystąpią po raz pierwszy do stołu Eucharystycznego i przyjmą do swoich serc Pana Jezusa. Bardzo prosimy tych z was, którzy tradycyjnie przychodzą na Msze św. o 10.30, aby w tym dniu wybrać inną godz. Mszy św., a 10.30 pozostawić dla dzieci i ich rodzin przeżywających Uroczystość I Komunii św. Za tydzień z racji Uroczystości I Komunii nie będzie Mszy św. w Borównej.

 4. Próba dzieci z rodzicami przed I Komunią św. w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00.

 5. Nabożeństwa w tygodniu:

 • W środę proszę o poprowadzenie różańca w kaplicy Pięknej Madonny o godz. 17.30, III różę pani Marii Budacz.

 • 1 maja w środę – majówka pod Herodami przy kapliczce na Lipnicy Dolnej o 19.00. Zapraszają organizatorzy.

 • W piątek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. o 7.00, 9.00, 10.30, w Borównej o 14.00, nabożeństwo majowe o 15.45 i Msza św. Na Mszy św. w Borównej o godz. 14.00 Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z uroczystością poświęcenia i przekazania lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego. Naszym Strażakom z racji przypadającego święta składamy serdeczne życzenia opieki patrona św. Floriana i MB, dziękujemy za wszelką pomoc i zaangażowanie w życie naszej wspólnoty parafialnej.

 • w I czwartek wieczorna Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Wiecznym Kapłanie i modlitwa za powołanych z naszej parafii i o nowe powołania. Od godz. 17.00 „Godzina Święta” z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Na nabożeństwo majowe i Msze św. zapraszamy młodzież z kl. VII przygotowującą się do egzaminu przed bierzmowaniem. Po Mszy św. spotkanie Apostolstwa Pomocy duszom Czyśćcowym.

 • w I sobotę od godz. 17.15 nabożeństwo pierwszosobotnie.

 • spowiedź przed pierwszym piątkiem w środę i czwartek od 17.00.

 • W sobotę spowiedź dzieci z klas III przed I Komunią i rodziców od godz. 8.00.

 • Odwiedziny chorych z posługa sakramentalną wyjątkowo w czwartek od godz. 8.00 z racji Uroczystości MB Królowej Polski, która przypada w piątek.

 1. Maturzystów z naszej parafii, którzy w tym roku przystąpią do egzaminów maturalnych zapraszamy na Majówkę i Mszę św. w przyszłą niedzielę 5 maja o godz. 15.45. Msza św. w ich intencji i pobłogosławienie czarnych długopisów na maturę, które wręczymy maturzystom po Mszy św.

 2. Spotkanie z ministrantami w środę po Mszy św. wieczornej. Wczoraj lektorzy z Ks. Andrzejem byli w Tarnowie w naszym Seminarium Duchownym na zakończenie Tygodnia Modlitw o Powałania.

 3. W tygodniu wspominamy: w poniedziałek wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny, w środę wspomnienie św. Józefa rzemieślnika, w czwartek wspomnienie św. Antoniego, bp i dok. Kośc., w piątek Uroczystość NMP Królowej Polski, w sobotę wspomnienie św. Floriana męcz.

 4. Msze św. wspólnotowe: w piątek o 9.00 w int. ++ zm. Żołnierzy AK, 12 pułku piechoty Batalionów Chłopskich, zamordowanych w obozach koncentracyjnych, w Borównej o 14.00 w int. Strażaków z terenu Gminy
  i Orkiestry, w czwartek o 18.00 w int dusz czyśćcowych od APDC. W przyszłą niedzielę na sumie w intencji dzieci z kl. III z racji I Komunii św. i ich rodzin. Rozpisane są Msze św. pogrzebowe proszę odbierać rozpiski z kancelarii. Jest już nowa księga intencji na rok 2025, można zamawiać Msze św. na rok 2025.

 5. Dziękujemy rodzinom sprzątającym kościół w zeszłą sobotę, i prosimy tradycyjnie w najbliższą sobotę do sprzątania na uroczystość I Komunii rodziców dzieci z klas II od godz. 9.00. Bardzo prosimy oby nie zabrakło mężczyzn. Jest sprzęt do sprzątania, ale oprócz tego prosimy, aby zabrać ze sobą sprzęt – szpachelki, nożyki, pomocne do sprzątania kostki. W Borównej: przed Odpustową Uroczystością św. Stanisława BM: Michał Juszczyk, Janina Plewa, Andrzej Kulas, Tobiasz Mirosław.

 6. Już dziś zapraszamy na szczególne wydarzenie artystyczne które odbędzie się w naszym kościele parafialny św. Andrzeja Ap. 12 maja o godz. 19.00. Będzie to koncert z piosenkami z widowiska multimedialnego „Święty z Wadowic – Jan Paweł II”. Koncert upamiętni 10. rocznicę kanonizacji Papieża – Polaka. Podczas wzruszającego koncertu wystąpi ponad 20 znakomitych artystów (aktorów, wokalistów i muzyków) którzy wykonają 13 utworów skomponowanych przez wybitnych polskich kompozytorów – m.in. Andrzeja Zielińskiego ze Skaldów. Przewodnikiem w drodze do świętości Jana Pawła II będzie aktor Patryk Szwichtenberg – znany m.in. z telewizyjnego serialu „Stulecie Winnych”, wcielający się podczas koncertu w rolę Adwokata Diabła z procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego, natomiast Urszula Grabowska – również występująca w tym serialu przedstawi świadectwa jego świętości. „ŚWIĘTY” to pierwsze widowisko muzyczne opowiadające o jednym z najważniejszych i najbardziej zasłużonych Polaków – Świętym Janie Pawle II, które przygotowane zostało specjalnie na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Koncert w Lipnicy Murowanej będzie 20. jubileuszowym jego wykonaniem, a zaprezentowano go już wcześniej w wielu miejscach w Polsce i na świecie m.in. w Wilnie, Chicago czy Nowym Jorku.

 7. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.

 8. U ministrantów prasa katolicka: jest Gość Niedzielny, Promyczek Dobra.