Lipnica Murowana – Ziemia Świętych i Błogosławionych | Szczęść Boże !

3 Niedziela Wielkanocna 14.04.2023 r.

Niedziela Biblijna

Niedziela Biblijna, którą dziś przeżywamy, wyraża nasze pragnienie, aby na Bożym słowie budować nasze życie i umacniać serca w prawdziwej wierze. Wiara bowiem, z której każdy z nas zda sprawę u końca czasów, kiedy to Bóg „będzie sądził świat sprawiedliwie” (Ps 98,9), buduje się i umacnia szczególnie wtedy, kiedy karmiona jest Słowem Bożym.

Dziś w naszej parafii gościmy dwóch niepełnosprawnych chłopców Pawła i Dominika, Paweł uświetni nasze Msze św. pięknym śpiewem i mimo swych problemów z poruszaniem Paweł nagrał płytę. Jest z nami również mama Pawła i Dominka pani Bożena, po Komunii św. skieruje do nas kilka słów świadectwa życia. Będzie można również nabyć sobie płytę która Paweł nagrał minimalna ofiara to 30 zł.

 

 1. Msze św. dziś w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30, o 14.00 w Borównej, i o 16.00. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W tygodniu Msze św. rano o 6.30 i wieczorem do czwartku o 18.00.
 3. W środę proszę o poprowadzenie różańca w kaplicy Pięknej Madonny o godz. 17.30, I Różę pani Jolanty Małeckiej.
 4. We czwartek Nowenna do św. Szymona o godz. 18.00.
 5. Nasza młodzież przyjęła sakrament bierzmowania z rąk ks. Bp Leszka Leszkiewicza w poniedziałek 8 kwietnia 2024 r w parafii Królówka. Do sakramentu bierzmowania przystąpiło 21 uczniów. Bardzo dziękujemy młodzieży, rodzicom i świadkom za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości, godne przyjęcie sakramentu i ofiarę złożoną na rzecz parafii.
 6. Zbiórka ministrantów we środę o godz. 17.00 w Klubie św. Szymona.
 7. Siostra Magdalena zaprasza chętne dzieci w wieku od 8 do 15 lat na wyjazd wakacyjny, są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły na Plakaciue gablocie ogłoszeń. Zapisy u s. Magdaleny.
 8. Bardzo dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę. Dziękujemy za ofiary składane w tym czasie na konto parafialne, w kopertach i w kancelarii, na prace przy dachu plebanii. Za tydzień składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 9. W tygodniu wspominamy:
 10. Msze św. wspólnotowe: w sobotę o godz. 6.30 za ++ braci i siostry z cechu Rzeźniczo-masarskiego. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Jana Bienias z Borównej i Franciszka Włodarczyk z LG, pomódlmy się za ich nieśmiertelne dusze: Dobry Jezu…………….
 11. Dziękujemy rodzinom sprzątającym kościół w zeszłą sobotę, i prosimy następne rodziny z LD w sobotę od godz. 9.00 do sprzątania kościoła: Ryszarda Widlarza, Roberta Drożdża, Stanisłąwa Duśko, Jana Kleckiego, Edwarda Chmury, Wojciecha Radziety, a w Borównej: Marii Żołna i Bogumiły Piechnik.
 12. Prasa katolicka u ministrantów: Gość Niedzielny, Promyczek Dobra i Trwajcie w miłóści.
 13. W niedzielę za tydzień po każdej Mszy św. będzie kiermasz ciast zorganizowany przez młodzież. Ofiary przeznaczone będą na wakacyjny wyjazd naszej młodzieży ks. Andrzejem. Zapraszamy do wsparcia.