Lipnica Murowana – Ziemia Świętych i Błogosławionych | Szczęść Boże !

Caritas Diecezji Tarnowskiej uczestniczy w akcji Wielkanocne Dzieło Caritas. Oprócz jałmużny wielkopostnej, której towarzyszy skarbonka wielkopostna przekazywana dzieciom szkolnym lub wpłata na konto Caritas:
71 1020 4955 0000 7302 0097 4683 z dopiskiem „jałmużna wielkopostna”, zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych i paschalików. Przygotowaliśmy 54 700 baranków i 34 300 paschalików, które  począwszy od I niedzieli Wielkiego Postu rozprowadzane będą są przez członków Parafialnych Zespołów Caritas. Paschalik można wykorzystać podczas Liturgii w Wielką Sobotę, a następnie postawić na świątecznym stole. Można też zapalić go na grobie najbliższych w Poniedziałek Wielkanocny. Baranek w wielkanocnym koszyku niech przypomina nam o zwycięstwie Jezusa nad śmiercią i grzechem.

Ofiary składane przy okazji akcji są przeznaczane na pomoc osobom chorym i starszym. Zachęcamy, by baranki i świece paschalne z logo Caritas były nie tylko ozdobą świątecznych stołów, ale nade wszystko niech będą symbolem pomocy osobom chorym i starszym.

Źródło: diecezja.tarnow.pl