Lipnica Murowana – Ziemia Świętych i Błogosławionych | Szczęść Boże !

 „Przyjąć Boga w tych, którzy są w potrzebie” to hasło Dnia Życia Konsekrowanego, obchodzonego w święto Ofiarowania Pańskiego. „W dziełach, w których pomagają zakonnicy i zakonnice, musi być serce i dziękczynienie” – mówi bp Jacek Kiciński, przewodniczący Komisji Konferencji Episkopatu Polski do spraw Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

„Posługa osób konsekrowanych jest drogocenna i wielowymiarowa. Są osoby, które uczą katechezy, prowadzą różne ośrodki, wspierają ubogich, są też takie, które na zapleczu wykonują te prace, które dla nas są niewidoczne. To święto zakonników, członków instytutów świeckich, konsekrowanych wdów, dziewic i pustelników” – mówi bp Jacek Kiciński.

„Z jednej strony jest to dzień, w którym osoby konsekrowane wyrażają wdzięczność Bogu za dar swojego powołania, z drugiej to okazja, byśmy jako cała wspólnota Kościoła głębiej poznali, czym jest życie konsekrowane” – dodaje bp Kiciński.

W kraju i za granicą posługuje ponad 10 tysięcy polskich katolickich zakonników i zakonnic, w tym oczywiście siostry Urszulanki SJK mające swój dom w nasze parafii. W zakonach kontemplacyjnych w Polsce żyje ponad 1200 mniszek.

Categories: Live