Lipnica Murowana – Ziemia Świętych i Błogosławionych | Szczęść Boże !

I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024 r.


W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu razem z Chrystusem wychodzimy na pustynię, o czym usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Idziemy tam nie tylko po to, aby się uczyć od Niego, jak walczyć z pokusami złego ducha, ale przede wszystkim po to, aby przyjąć Jego zwycięstwo. Chrystus pokonał szatana i teraz chce walczyć za nas i w nas. Otwórzmy zatem dzisiaj nasze serca na pomoc, która płynie od Chrystusa.

Dzisiejsza składka z III Niedzieli miesiąca przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

 1. Msze św. dzisiaj o 7.00, 9.00, 10.30, w Borównej o 14.00 i o 15.30 Gorzkie Żale, a bezpośrednio po nich Msza św. Kazania Pasyjne w tym roku głosi ks. Leszek Babraj, proboszcz parafii w Rajbrocie. Podczas Gorzkich Żali składka na kwiaty do grobu Pańskiego, Ciemnicy i Kościoła. Z ofiar złożonych podczas Gorzkich Żali dysponujemy przez cały rok na wystrój kościoła. Dziękujemy przy tej okazji Pani Anecie Florek za piękne dekoracje kwiatowe przez cały rok.
 2. Witamy dziś w naszej Lipnickiej wspólnocie parafialnej Diakona Seweryna Porębę, który przez okres Wielkiego Postu będzie w naszej parafii na praktyce duszpasterskiej przygotowującej do święceń kapłańskich. Ks. Diakon będzie pomagał w pracy duszpasterskiej, w szkole na katechezie i w przygotowaniu liturgii. Życzymy naszemu Ks. Diakonowi bł. Bożego opieki MB Lipnickiej i naszych św. Rodaków na czas praktyki.
 3. W tygodniu Msze św. codziennie rano o 6.30, od środę do piątku także wieczorem o 17.00.
 4. Nabożeństwa w tygodniu:
 • w środę różaniec o 16:30 w kaplicy Pięknej Madonny
  o poprowadzenie prosimy XII Różę pani Edyty Frankowskiej. Następnie nowenna do MB i Msza św.
 • W czwartek Nowenna do naszych Lipnickich Świętych Szymona, Urszuli i Marii Teresy o 17.00 Msza św. i Nowenna. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
 • Zapraszamy na Nabożeństwa Wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i bezpośrednio po Msza św., i o godz. 20.00 poprowadzona przez naszą młodzież, a w niedziele Gorzkie Żale o 15.30 i bezpośrednio po Msza św. W Borównej w piątek Droga Krzyżowa o 16.00.
 1. W przyszłą niedzielę tj. 2 Niedziela Wielkiego Postu – przypada dzień modlitwy, postu i solidarności  z misjonarzami. Z tej racji będzie zbiórka do puszek na ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
 2. Parafia w Nowym Wiśniczu zaprasza na cykl spotkań Alpha. Spotkania zaczynają się 26 lutego, o godzinie 19.00 w sali konferencyjnej przy Zakładzie Karnym w Nowym Wiśniczu. Informacje o tym, jak się zapisać, można znaleźć na Facebooku Alpha w Wiśniczu oraz na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 3. Poradnia życia rodzinnego w Bochni zaprasza na dni skupienia dla narzeczonych i kurs przedmałżeński. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 4. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Dziękujemy za ofiary składane na konto i do kopert na prace przy dachu plebanii.
 5. W tygodniu wspominamy: w czwartek święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
 6. Msze św. wspólnotowe: w środę o 17.00 w int. sióstr z XI Róży p. Stanisławy Krzyszkowskiej; w czwartek o 6.30 za zmarłych braci i siostry z cechu kowalskiego;
 7. Dziękujemy rodzinom sprzątającym kościół w zeszłą sobotę. Prosimy kolejne rodziny z LD do sprzątania w sobotę od godz. 9.00: Irenę Pawełek, Tomasza Siwka, Wiesławę Grzesik, Małgorzatę Krzyżak, Czesława Plesińskiego, Zdzisława Falkowskiego , a w Borównej: Marka Durbasa i Zbigniewa Pisia.
 8. U ministrantów jest prasa katolicka: Gość Niedzielny, Promyczka Dobra i Mały Promyczek oraz Miłujcie się.