Lipnica Murowana – Ziemia Świętych i Błogosławionych | Szczęść Boże !

IV Niedziela Adwentu- 24.12.2023 r.

Bardzo blisko są już wyczekiwane święta Bożego Narodzenia. Za nami Niedziela Radości i trzy tygodnie Adwentu, a dziś wieczór wigilijny i wspomnienie nocy, podczas której wypełniły się proroctwa przyjścia na świat Mesjasza. Wszystko to dokonało się dzięki słowu Maryi: fiat – „niech mi się stanie”. Rozpoczynając Eucharystię, zapatrzmy się na Maryję i od Niej uczymy się posłuszeństwa Bożemu słowu, które stało ciałem i które może także i w naszym życiu dokonać cudu.

 1. Msze św. dzisiaj jedynie przedpołudniem o 7.00, 9.00, 10.30. Po porannej Mszy św. Nowenna do Dzieciątka Jezus.
 2. Dziś wigilia, pamiętajmy aby staropolskim zwyczajem zachować post i wstrzemięźliwość od alkoholu, przed wieczerzą odmówić modlitwę odczytując fragment Ew. św. Łukasza o narodzeniu Pańskim z 2 rozdziału i przełamać się opłatkiem wypowiadając życzenia.
 3. Pasterka o godz. 22.00 w Borównej i o 24.00 w LM. Tradycyjnie na Pasterce składka przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
 4. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek Uroczystość Bożego Narodzenia, we wtorek Święto św. Szczepana, w środę święto św. Jana Apostoła i Ew., w czwartek święto św. Młodzianków Męczenników,
 5. Nabożeństwa w tym tygodniu:
 • W poniedziałek Uroczystość Bożego Narodzenia porządek Mszy św. świąteczny o godz. 7.00, 9.00, 10.30, o 14.00 w Borównej i o 16.00.
 • We wtorek święto św. Szczepana. Msze św. o 7.00, 9.00, 10.30 o 14.00 w Borównej i o 16.00. Na Mszach św. w tym dniu tradycyjne poświęcenie owsa. Dziękujemy panu Adrianowi Florkowi z LG za dar owsa do poświęcenia. Składka w tym dniu zbierana jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 • Kolędnicy misyjni, w strojach kolędniczych i do specjalnie przygotowanych skarbonek, zbierać będą ofiary na misje święte. Zbierać będą ofiary po każdej Mszy św. (w drugi dzień Świat) w święto św. Szczepana.
 • W przyszłą niedzielę nabożeństwo na zakończenie Starego Roku na Mszy św. o godz. 16.00.
 1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na tace, do kopert i na konto parafialne. Bóg Zapłać.
 2. Wizytę Duszpasterską zwaną Kolędą w tym roku rozpoczniemy od środy 27 grudnia. Plan kolędy podamy w poniedziałek. Cały porządek kolędy dla poszczególnych odcinków będzie w Internecie.
 3. Bardzo dziękujemy rodzinie Smosnów, Romanów i Wąsowiczów za przygotowanie naszej pięknej szopki, już po raz 44. Są dodane jeszcze nowe elementy do wystroju szopki, sami zobaczycie jakie. Możemy też zobaczyć wspaniałą pracę rodzin Smosnów, Romanów i Wąsowiczów czyli naszą szopkę lipnicką na stronie internetowej Digital Unesco.
 4. Msze św. wspólnotowe w tygodniu: we wtorek w święto św. Szczepana o 10.30 za parafian pracujących zagranicą.
 5. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościołów. Prosimy następne rodziny z LD na sobotę od godz. 9.00:Stanisłąwa Pajora, Adriana Zapióra, Krzysztofa Zapióra, Tomasza Więcława, Tomasza Prysaka, Józefa Motaka, Józefa Prysaka , a w Borównej: Artura Cholewy i Romana Cholewy.
 6. Prasa Katolicka u ministrantów. Zapraszamy po opłatki do zakrystii i świece Wigilijne. Można zabrać światełko betlejemskie, za które dziękujemy ks. Kapelanowi Zbigniewowi.