Lipnica Murowana – Ziemia Świętych i Błogosławionych | Szczęść Boże !

III Niedziela Adwentu – 17.12.2023 r.

Gaudete

W ten świąteczny dzień, po całym tygodniu pracy i różnych obowiązków przychodzimy na Eucharystię, aby tu słuchać słowa Bożego, karmić się Ciałem Chrystusa oraz zaczerpnąć mocy i radości na kolejne dni. Trzecia już niedziela Adwentu zaprasza nas do tej radości, bo Pan jest już blisko, a widocznym tego znakiem jest różowy kolor szat. Niech Bóg, który przychodzi nas zbawić, napełnia nas radością.

 

 1. Msze św. dzisiaj o 7.00, 9.00, 10.30, o 14.00 w Borównej i o 16.00. Na sumie poświęcenie i wręczenie medalików i modlitewników dla dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii św.
 2. Msze św. w tygodniu codziennie rano o 6.30, a w środę i czwartek także o 17.00.
 3. Msze św. roratnie w dni powszednie: w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i sobotę rano o 6.30 a w środę o 17.00 z procesją z lampionami.
 4. Nabożeństwa w tym tygodniu:
 • W środę różaniec o 16.30 przed figurą Lipnickiej Madonny, prosimy o poprowadzenie modlitwy VI Róże pani Zofii Skórka, a następnie Nowenna do Matki Bożej i Msza św. o 17.00.
 • W czwartek o godz. 17.00 Msza św. i Nowenna do św. Szymona, Urszuli i bł. Marii Teresy.
 1. We wtorek 19 grudnia będzie spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia od godz. 14.30 do 18.00 z przerwą od 15.30 do 16.00. Spowiedź tylko w kościele parafialnym.
 2. Parafialny Caritas i Szkolne Koło Caritas przeprowadziła zbiórkę żywności w lipnickich sklepach, Sklepach PSS Społem i Delikatesy Centrum w LM w ramach adwentowej Akcji Kilo. Dziękujemy właścicielom sklepów
  i wszystkim niosącym pomoc, a zwłaszcza członkom Parafialnej Caritas i Młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas za pomoc w zbiórce żywności, i dostarczeniu życzeń świątecznych dla seniorów. Po Mszach św. Członkowie Caritas rozprowadzać będą piękne stroiki i ozdoby świąteczne.
 3. Przygotowanie Bożonarodzeniowej Szopki rozpoczniemy w poniedziałek. Bardzo dziękujemy rodzinie Smosnów, Romanów i Wąsowiczów za przygotowanie naszej pięknej szopki, już po raz 44. Są dodane jeszcze nowe elementy do wystroju szopki, sami zobaczycie jakie. Możemy też zobaczyć wspaniałą pracę rodzin Smosnów, Romanów i Wąsowiczów czyli naszą szopkę lipnicką na stronie internetowej Digital Unesco.
 4. W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą przed południem o 7.00, 9.00 i 10.30. Pasterka w Borównej o 22.00, a w Lipnicy o 24.00. Szafarze świeccy odwiedzą zgłoszonych chorych z Komunią św. świąteczną od godz. 9.00, w sobotę. Bardzo prosimy o 4 samochody po szafarzy. Chorych do których nie jeździmy w I piątek z posługą sakramentalną odwiedzimy w czwartek 21  grudnia od godz. 8.00. Chorych na czwartek i sobotę zgłaszamy do środy w zakrystii.
 5. Pamiętajmy aby w Wigilię staropolskim zwyczajem zachować post i wstrzemięźliwość od alkoholu, przed wieczerzą odmówić modlitwę odczytując fragment Ew. św. Łukasza o narodzeniu Pańskim z 2 rozdziału i przełamać się opłatkiem wypowiadając życzenia.
 6. Zbiórka ministrantów w środę o 16.00 w klubie św. Szymona.
 7. Spotkanie Rady Duszpasterskiej we wtorek 19 grudnia na plebanii o 19.00.
 8. Ogłoszenia Gminne: Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w LM zaprasza osoby samotne i starsze na tradycyjne spotkanie Wigilijne, które odbędzie się dziś 17 grudnia 2023 r o godz. 12.00 w Wiejskim Domu Ludowym w LD. Transport zapewnia Ochotnicza Straż Pożarna. Szczegółowe informacje można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.
 9. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary składane na tace na cele inwestycyjne w parafii z racji III niedzieli. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach i bezpośrednio na konto parafialne.
 10. W tygodniu wspominamy: W minionym tygodniu z naszej parafii Bóg powołał do wieczności śp. Alicje Knopt z LM. Pogrzeb będzie w poniedziałek o 12.30 różaniec i o 13.00 Msza św. Módlmy się za jej nieśmiertelne dusze: Dobry Jezu……
 11. Msze św. wspólnotowe:
 12. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościołów. Prosimy następne rodziny z Lipnicy Dolnej w sobotę od godz. 9.00: Mirosława Nowaka, Tadeusza Stachonia, Jolanty Kędryna, Janusza Chosaji, Mirosława Kupczyka, Marka Juśko, Janusza Kłuska, Piotra Mocię, Grzegorza Marecika, Grzegorza Kłuska, a w Borównej: Zenona Komorowskiego, Haliny Radzięty, Marioli Cholewa, Krzysztofa Cholewa.
 13. Prasa Katolicka i świeczki wigilijne u ministrantów. Zapraszamy po opłatki do zakrystii lub do kancelarii. Dziś można przy kościele nabyć stroiki i ozdoby świąteczne przygotowane przez nasz Caritas, można również nabyć pierniczki przygotowane przez rodziny ERMu.