Lipnica Murowana – Ziemia Świętych i Błogosławionych | Szczęść Boże !

23 Niedziela Zwykła- 10.09.2023 r.

Tydzień Wychowania w Polsce

Chrystus, który nas teraz gromadzi na Mszy Świętej, chce nas doprowadzić do zbawienia. Ze szczerym oddaniem uczestniczymy w tej Eucharystii.

 

List Pasterski Episkopatu Polski z okazji XIII Tygodnia Wychowania

 

 1. Msze św. dzisiaj o 7.00, 9.00, 10.30, 14.00 w Borównej i o 16.00 w kościele parafialnym. Po porannej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych, a na sumie katecheza dla dzieci z Klas III i rodziców. Dziś odpust w Parafii Rajbrot.
 2. Dziś Ojciec św. beatyfikuje rodzinę Ulmów z Markowej. W przyszłą niedzielę organizujemy wyjazd do kina Planeta w Brzesku na film pt. ”Ulmowie . Błogosławiona rodzina”. Wyjazd z płyty Rynku o godz. 17.15. Cena 26 zł, zapisy do piątku u ks. Andrzeja i w kancelarii.
 3. Msze św. w tygodniu rano o 6.30, a w środę i czwartek także wieczorem
  o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu przypada: w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, prosimy o udekorowanie Krzyży na ten dzień, w piątek wspomnienie Najświętszej Mari Panny Bolesnej – trwa odpust w Limanowej, w sobotę wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana męcz., w przyszłą niedziele Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 5. Nabożeństwa w tym tygodniu:
 • W środę o 17.30 zapraszamy na różaniec przed figurą Pięknej Madonny Lipnickiej o poprowadzenie prosimy I Różę pani Jolanty Małeckiej, następnie Nowenna do MB i Msza św.
 • w czwartek wieczorna Msza św. i Nowenna do św. Szymona o godz. 18.00 w Jego Sanktuarium.
 1. Spotkanie Rady Parafialnej w środę o godz. 19.00 na plebanii.
 2. Zbiórka Ministrantów w środę o godz. 17.00.
 3. Zbiórka lektorów w sobotę o godz. 10.00 w klubie św. Szymona.
 4. Pierwsza zbiórka aspirantów będzie w sobotę o godz. 9.00, ks. Andrzej będzie w szkole na Górnej i przekaże chętnym aspirantom prośbę do rodziców. Bardzo prosimy rodziców o zachęcenie swoich synów do służenia.
 5. Spotkanie Grupy Młodzieżowej w piątek o godz. 20.00.
 6. W sobotę siostra Magdalena zaprasza dzieci ze scholki i ERMu.
 7. Sołtysi uprzejmie informują, że zobowiązania pieniężne tj. podatek, odpady komunalne, opłaty funduszu cmentarnego, przyjmowane będą w następujących terminach: LM stary budynek Urzędu Gminy 13, 14, 15 września od godz. 9.00 do 17.00. W LD budynek Wiejskiego Domu Ludowego 13,14 i 15 września od godz. 8.00 do 11.00. W LG budynek Wiejskiego Domu Ludowego 13,14 i 15 września od godz. 8.00 do 11.00. Należy zabrać nakazy płatnicze. Inf. na tablicy ogłoszeń.
 8. Przy okazji ogłoszenia sołtysów, przypominamy o funduszu cmentarnym i o odnawianiu dzierżaw którym upłynęło 20 lat, przypominamy o składaniu i segregowaniu śmieci wszystko jest oznaczone tablicami kolorowymi i w odpowiednich miejscach. Zakończyliśmy malowanie ogrodzenia na Starym Cmentarzu. Dziękuję za prace przy ogrodzeniu Karolowi Smośnie i Karolowi Przybyłko, za administrowanie cmentarzami panu Krzysztofowi Przybyłce. Dziękuję odpowiedzialnym za Fundusz Cmentarny, Sołtysom, Panu Andrzejowi Polkowi. Informujemy również, że ubezpieczenia grobów dokonać można jedynie indywidualnie, na podstawie posiadania dokumentu dzierżawy.
 9. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła w Bochni, składa gorące podziękowania dla wszystkich parafian biorących udział w akcji ”Makulatura na misje”, a szczególnie druhom z OSP LM, którzy makulaturę odebrali i przewieźli do bazy. Dzięki sobotniej zbiórce i ludziom dobrej woli dzieci na misji w Kamerunie będą się uczyć w dużo lepszych warunkach.
 10. Bóg Zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, za tydzień składka na potrzeby inwestycyjne parafii. Za tydzień także zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski JPII w i Tarnowie. Podziękowania dla młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki do puszek.
 11. Msze św. wspólnotowe: w środę o 18.00 za ++ siostry z I róży pani Jolanty Małeckiej, i w int. Żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny z racji 15 rocz. upamiętnienia obeliskiem Konspiracyjnej Szkoły Podchorążych w Lipnickich Lasach, w niedzielę o 10.30 w int. siostry przełożonej Beaty z okazji imienin od parafii. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Michaliny Foszcz, módlmy się za jej nieśmiertelną duszę: Dobry Jezu…….
 12. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościołów, i prosimy następne rodziny z LM: Adriana Rudnickiego, Damiana Dzięgla, Michała Serafina, Grzegorza Kocjana, Pawła Bartkiewicza, Zofii Duśko, Mateusza Frankowskiego, Bogdana Zaparta, a w Borównej: Piotra Przybyłki i Grzegorza Kotarby.
 13. Prasa Katolicka do nabycia u ministrantów, oraz Kalendarze Rolnika na rok 2024 r. Ofiara za kalendarze 30 zł. Proszę zabierzcie poświęcone zboże na zasiew, dziękujemy panu Wojciechowi Gorylowi za przekazanie ziarna do poświęcenia.