RSS Gość Tarnowski

21 Niedziela Zwykła- 27.08.2023 r.

W dzień Pański gromadzimy się w naszej świątyni. Tutaj Kościół otwiera dla nas skarbnicę duchowych darów, które Chrystus mu powierzył, aby nam ich udzielał. Zaczerpnijmy więc obficie z Bożej mądrości zawartej w słowie Bożym oraz z łaski, którą Chrystus obdarza nas, karmiąc swoim Ciałem. Dzięki tym darom będziemy mogli podążać wiernie i wytrwale do Królestwa niebieskiego.

 1. Msze św. dzisiaj o 7.00, 9.00, 10.30, o 14.00 w Borównej i o 16.00
  w kościele św. Leonarda, jest to ostatnia Msza św. wakacyjna w kościele św. Leonarda.
 2. Msze św. w tygodniu rano o 6.30, a w środę, czwartek, piątek i sobotę także wieczorem o godz. 18.00.
 3. Nabożeństwa w tym tygodniu:
 • W środę o 17.30 różaniec przed figurą Pani Lipnickiej o poprowadzenie prosimy XVIII różę pani Władysławy Bereta, a następnie Msza św. i Nowenna do MB.
 • W czwartek Msza św. i Nowenna do św. Szymona w Sanktuarium Szymonowym o 18.00
 • w I piątek Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i modlitwa za misje, od godz. 8.00 kapłan odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. „Godzina Święta” z adoracją Naj. Sakramentu od godz. 17.00.
 • w I sobotę Msze św. wotywne o Niepokalanym Sercu NMP. Nabożeństwo I sobotnie od godz. 17.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • Spowiedź przed I piątkiem: w piątek spowiedź od 17.00.
 1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek wspomnienie św. Augustyna bpa i dok. Kośc., we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 2. Zapraszamy do kancelarii, można rezerwować Msze św. rocznicowe na rok 2023.
 3. Ogłoszenie Gminne: 29 sierpnia 2023 r. zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych w LG i LM, 31 sierpnia 2023 r. zostanie przeprowadzona zbiórka odpadów wielkogabarytowych w LD i Borównej. Odpady należy wystawić do godz. 7.00 przy drogach dojazdowych, oraz nalepić inf. z nr domu. Szczegółowe informacje są na stronie int. Urzędu Gminy.
 4. W przyszłą niedzielę 3 września zapraszamy na piknik strażacki na pożegnanie lata pod Dwór Ledóchowskich o godz. 14.00. Wiele atrakcji dla dzieci i rodziców oraz przekazanie quada dla OSP LD.
 5. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła zaprasza do udziału w zbiórce „Makulatury na misje”, która odbędzie się w sobotę 2 września przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni. Kontener na makulaturę będzie ustawiony w godz. 7.00- 16.00. Każdy kilogram makulatury pomaga w pracach przy budowie Centrum Dziecka w Kamerunie.
 6. Msze św. wspólnotowe: w środę o godz. 6.30 za + Józefy Ptaszek z int. sióstr z VII róży p. Marii Kożuch,  w czwartek o godz. 6.30 za ++ siostry i braci z cechu szewsko- garbarskiego, w sobotę o 18.00 w int. sióstr z X róży pani Anieli Gromala.
 7. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościołów, i prosimy następne rodziny z LM w sobotę na godz. 9.00: Moniki Kleszcz, Krzysztofa Goryla, Wiesława Włodarczyka, Jerzego Tyrały, Romana Michałka, Wojciecha michałka, Wiesława Michałka i Andrzeja Goryla, a w Borównej: Łukasza Steca i Krystyny Stec.
 8. Prasa Katolicka do nabycia u ministrantów  Gość Niedzielny, Promyczek Dobra.