RSS Gość Tarnowski

Niedziela Trójcy Przenajświętszej 04.06.2023 r.

Po zakończeniu okresu wielkanocnego liturgia zaprasza nas do kontemplacji tajemnicy Trójcy Przenajświętszej. Modląc się do Boga w Trójcy Jedynego, prośmy za Kościół, który – tak jak Bóg – jest jeden, choć tworzą go różni ludzie, korzystając z różnych darów Bożej łaski. Prośmy w tej Mszy Świętej, abyśmy zawsze budowali jedność przez bogactwo naszej różnorodności, w szacunku i wzajemnym zrozumieniu.

Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 1. Msze św. dziś w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30, o 14.00 w Borównej, i o 16.00. Dziś zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej. Za tydzień po porannej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W tygodniu Msze św. rano o 6.30, i od środy także wieczorem o 18.00.
 3. W środę o godz. 17.30, prosimy o poprowadzenie różańca w kaplicy Pięknej Madonny X Różę pani Anieli Gromala. Następnie Nowenna do MB i Msza św.
 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w Boże Ciało o 7.00, 9.00, 10.30 i 16.00. Suma o 10.30,
  a następnie procesja po Rynku do czterech ołtarzy. Prosimy tradycyjnie jak w ubiegłych latach o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Mężczyzn, kobiety, młodzież prosimy o niesienie: baldachimu, sztandarów i feretronów, które prosimy o przygotowanie już przed Mszą św. Wszystkie dzieci zapraszamy na procesję: dziewczynki do sypania kwiatków w strojach krakowskich, chłopców w komżach do dzwonienia dzwonkami i dzieci I Komunijne w albach. W sposób zorganizowany i w uroczystych strojach zapraszamy Strażaków, orkiestrę, wszystkie organizację i szkoły ze sztandarami. W oktawie Msze św. z procesją wieczorem o godz. 18.00, a w niedzielę po sumie o 10.30. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja, pomagające terminalnie chorym pacjentom. Przypominamy także, że młodzież bierzmowana i przygotowująca się do bierzmowania uczestniczy w całej oktawie Bożego Ciała. Prosimy rodziców
  o dopilnowanie swoich dzieci, aby były w kościele. Dokładny harmonogram, kiedy która klasa uczniowie otrzymają w szkole na religii.
 5. Bardzo Wam dziękuję za udział we Mszy św. i Procesji Różańcowej w święto Matki Kościoła. Był to wyraz naszej miłości do Matki Bożej i pragnienia koronacji naszej Lipnickiej Madonny. Dziękuję za podjęcie powierzonych zadań Różom Różańcowym i naszym Strażakom.
 6. W środę o 19.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej.
 7. We wtorek o 19.00 ważne spotkanie ministrantów i lektorów w kościele.
 8. W piątek spotkanie Grupy Młodzieżowej o godz. 20.00.
 9. Za tydzień 11 czerwca Msza św. pod Krzyżem powstańców na Piekarskiej Górze o godz. 17.00. Wyjście z pod Dworu Ledóchowskich o 15.00. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
 10. Uczniowie, nauczyciele i Dyrekcja Szkoły podstawowej w LM zapraszają do wspólnego świętowania Dnia Mamy i Taty. Dziś o godz. 17.00 w GDK w LM część artystyczna oraz koncert Chóru Szkolnego.
 11. W tygodniu wspominamy: w poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego, w środę wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, we czwartek uroczystość Bożego Ciała.
 12. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na składkę. Za tydzień zbiórka do puszek po Mszach św. na UJPII. Dziękujemy za ofiary składane na prace przy dachu plebanii do kopert i na konto parafialne i w kancelarii.
 13. Msze św. wspólnotowe: w niedzielę o 7.00 w int. braci z XVI róży pana Włodzimierza Chochlińskiego. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Mieczysław Foszcz, Tadeusz Wnęk z LG, Władysław Stec z LG. Módlmy się za ich  nieśmiertelne duszę: Dobry Jezu…
 14. Dziękujemy rodzinom w minionym tygodniu sprzątającym kościół.
  W następną sobotę prosimy do sprzątania kościoła od godz. 9.00 następne rodziny z LM: Jana Mrożka, Andrzeja Wojciechowskiego, Mateusza Sowińskiego, Michała Wojciechowskiego, Janusza Jończyka, Jarosława Świderskiego, a w Borównej: Tomasza Stec i Barbary Stec
 15. U ministrantów prasa katolicka: jest Gość Niedzielny, Promyczek Dobra.