RSS Gość Tarnowski

Niedziela Zesłania Ducha Św. – 28.05.2023 r.

To, że jesteśmy zgromadzeni na tej Eucharystii, jest znakiem, że Duch Święty ciągle działa w swoim Kościele. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego chcemy odkrywać Jego obecność również w naszym codziennym życiu. Zapraszam Was, moi drodzy, do szczerej modlitwy podczas tej Mszy Świętej, głębokiego zasłuchania w słowo Boże i karmienia się ciałem Chrystusa w Komunii Świętej. Niech ta modlitwa uzdolni nas do odkrycia charyzmatów, którymi Duch Święty obdarzył każdego z nas.

 1. Msze św. dziś w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30, o 14.00 w Borównej, o 15.45 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe następnie ostatnia Msza św. o 16.00.
 2. Zapraszamy dziś do Gminnego Domu Kultury o godz. 15.00 na spektakl o św. Urszuli Ledóchowskiej pt. „Pogodna jak kolor nieba” przygotowany przez S. Magdalenę i młodzież oraz dzieci z ERMu. Również dziś po sumie o 10.30 będzie rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w konkursie plastycznym o św. Urszuli Ledóchowskiej pt. „Niebieska panienka wśród lipniczan” dzieci z przedszkola i klasy 1-3, a konkurs poetycki będzie rozstrzygnięty przed spektaklem w Domu Kultury o godz. 15.00. 18 maja minęła 20 rocznica kanonizacji św. Urszuli Ledóchowskiej, patronki naszego Przedszkola Samorządowego w Lipnicy Murowanej. Uroczystości ku czci św. Urszuli będziemy przeżywać 29 maja w poniedziałek o godz. 10.00. Zapraszamy na Mszę św. Dyrekcję, wychowawców, pracowników przedszkola, dzieci i rodziców.
 3. Dzisiejsza niedziela kończy okres wielkanocny, od jutra rozpoczyna się druga część okresu zwykłego w Liturgicznym Roku Kościoła.
 4. W tygodniu Msze św. rano o 6.30 i wieczorem o 18.00. Dziękuje wszystkim modlącym się w miesiącu maju na nabożeństwach majowych w kościele i przy kapliczkach.
 5. Komunikat Ks. Biskupa……………………………………………….
 6. Nabożeństwa w tygodniu:
 • W poniedziałek 29 maja Święto NMP Matki Kościoła. Msza św. o 18.00 z procesją różańcową wokół murów Lipnicy z Figurą Matki Bożej Lipnickiej. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi kazanie ks. dr Jacek Soprych. Bardzo proszę w czasie procesji o podjęcie zadań przez nasze Róże Różańcowe i naszych druhów strażaków. Prosimy o przygotowanie się do tego pięknego nabożeństwa. Róże prosimy o przygotowanie ołtarzy, niesienie figury i modlitwę, a naszych Strażaków stróży MB Lipnickiej o pomoc i asystę w procesji. Bardzo Was proszę aby w tym dniu przyjść na Msze św., dla nas Lipniczan święto MB Matki Kościoła to szczególny czas modlitwy o koronację Figury MB Lipnickiej. Dajmy wyraz miłości do Matki Bożej i pragnienia koronacji naszej Lipnickiej Madonny.
 • majówka pod Herodami przy kapliczce na Lipnicy Dolnej 31 maja o 19.00. Zapraszamy.
 • w środę różaniec w kaplicy Pięknej Madonny o godz. 17.30 o poprowadzenie prosimy IX róże pani Marii Prysak, a następnie Majówka i Msza św.
 • w I czwartek wieczorna Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Wiecznym Kapłanie i modlitwa za powołanych z naszej parafii i o nowe powołania. Od godz. 17.00 „Godzina Święta” z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Na Majówkę i Mszę św. w czwartek zapraszamy młodzież klasy 7.
 • w I piątek Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i modlitwa za misje i misjonarzy. Od godz. 17.00 „Godzina Święta” z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
 • w I sobotę Msze św. wotywna o Niepokalanym Serca NMP. Od godz. 17.15 nabożeństwo pierwszosobotnie.
 • spowiedź przed pierwszym piątkiem w czwartek od 17.00 dzieci i młodzież, w piątek od 17.00 dorośli.
 • Odwiedziny chorych z posługa sakramentalną w I piątek od godz. 8.00.
 1. Egzamin klasy 7 przed sakramentem do bierzmowania będzie 1 czerwca o godz. 15.00 w kościele św. Andrzeja. Młodzież na egzamin przychodzi wraz z rodzicami.
 2. Ogłoszenie Wspólnoty Leśnej: Wspólnota Leśna z LM ogłasza sprzedaż drewna w dniu 1 czerwca o godz . 19.00 w świetlicy OSP w LM.
 3. W tygodniu wspominamy: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła i procesja Różańcowa o godz. 18.00, w środę święto Nawiedzenia NMP, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 4. Bardzo dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę. Dziękujemy za ofiary składane w tym czasie do kopert, na konto parafialne i w kancelarii, na prace przy dachu plebanii. Bóg Zapłać.
 5. Nasz młodzież dostarczy do naszych domów zaproszenia i program tegorocznego Odpustu Szymonowego. Bardzo dziękuje naszej młodzieży za pomoc w dostarczeniu programu odpustowego i ks. Andrzejowi za dopilnowanie młodzieży.
 6. Msze św. wspólnotowe: w poniedziałek o 10.00 w int. Przedszkola, przedszkolaków rodziców i pracowników w dniu święta patronki św. Urszuli Ledóchowskiej, o 00 w int. sióstr z XIII róży pani Anny Cempura, w czwartek o 6.30 w int. dusz w czyśćcu cierpiących z int. APDC.
 7. Dziękujemy rodzinom w minionym tygodniu sprzątającym kościół.
  W następną sobotę prosimy do sprzątania kościoła od godz. 9.00 następne rodziny z LM: Marii Smosny, Anny Smosny, Andrzeja Wąsowicza, Barbary Roman, Władysława Florka, Łukasza Florka, a w Borównej: Marcina Paleja i Łukasza Nabielca.
 8. U ministrantów prasa katolicka: jest Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujmy się.
 9. Jeszcze raz zapraszam Was drodzy Parafianie na jutro, na procesję różańcową o godz. 18.00.