RSS Gość Tarnowski

7 Niedziela Wielkanocna 21.05.2023 r.

Wniebowstąpienie Pańskie

Wniebowstąpienie, które dzisiaj wspominamy, wcale nie sprawia, że Jezus przestaje być obecny między nami. Wręcz przeciwnie – On nadal tu jest i działa pośród nas, ale już w inny sposób, niż za czasów swojego ziemskiego życia. Dzisiaj chcemy na nowo zatrzymać się nad Jego zapewnieniem, że gdzie dwaj albo trzej zebrani są w Jego imię, tam On jest pośród nich” (Mt 18,20). A nas tu jest dzisiaj o wiele więcej. Otwórzmy zatem nasze serca na obecność Jezusa we wspólnocie Kościoła, którą tworzymy.

Składka dzisiejsza z III niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii

 1. Msze św. dziś w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30, o 14.00
  w Borównej, a o 15.45 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe, następnie ostatnia Msza św. o 16.00.
 2. Dziś zapraszamy na godz. 17.00, na Majówkę za Dworem. W czasie modlitwy i wspólnego śpiewu ku czci Matki Bożej, będziemy modlić się za wszystkie mamy z okazji Dnia Matki. Naszym mamom składamy życzenia i zapraszamy na 11 Majówkę za Dworem.
 3. W tygodniu Msze św. rano o 6.30 i wieczorem o 18.00 nabożeństwo Majowe i bezpośrednio Msza św.
 4. W przyszłą niedzielę Zesłania Ducha św. porządek Mszy św. niedzielny.
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  W poniedziałek 24 maja Święto NMP Matki Kościoła. O godz. 18.00 Msza św., której będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie Ks. dr. Jacek Soprych, następnie będzie Procesja Różańcowa wokół murów Lipnicy. Prosimy
  o przygotowanie się do tego pięknego nabożeństwa i podjęcie poszczególnych zadań.  Róże prosimy o przygotowanie ołtarzy, niesienie figury i modlitwę, a naszych Strażaków stróży MB Lipnickiej o pomoc i asystę w procesji. Bardzo Was proszę aby w tym dniu przyjść na Msze św., dla nas Lipniczan święto MB Matki Kościoła to szczególny czas modlitwy o koronację Figury MB Lipnickiej. Dajmy wyraz miłości do Matki Bożej i pragnienia koronacji naszej Lipnickiej Madonny. Program do zabrania u ministrantów.
 6. Nabożeństwa w tygodniu:
 • w środę proszę o poprowadzenie różańca o godz. 17.30, w kaplicy Pięknej Madonny VIII Różę pani Marii Kożuch.
 • w czwartek nabożeństwo majowe i nowenna do św. Szymona o 18.00.
 1. Zbiórka lektorów we środę po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45.
 2. Za tydzień w niedzielę 28 maja zapraszamy do Gminnego Domu Kultury o godz. 15.00 na spektakl o św. Urszuli Ledóchowskiej pt. „Pogodna jak kolor nieba” przygotowany przez S. Magdalenę i młodzież oraz dzieci z ERMu. Także w następną niedzielę po sumie o 10.30 będzie rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w konkursie plastycznym o św. Urszuli Ledóchowskiej pt. „Niebieska panienka wśród lipniczan” dzieci z przedszkola i klasy 1-3, a konkurs poetycki będzie rozstrzygnięty przed spektaklem w Domu Kultury o godz. 15.00. 18 maja minęła 20 rocznica kanonizacji św. Urszuli Ledóchowskiej, patronki naszego Przedszkola Samorządowego w Lipnicy Murowanej. Uroczystości ku czci św. Urszuli będziemy przeżywać 29 maja w poniedziałek o godz. 10.00. Zapraszamy na Mszę św. Dyrekcję, wychowawców, pracowników przedszkola, dzieci i rodziców.
 3. W tygodniu wspominamy: w środę wspomnienie Najświętszej Marii Panny Wspomożycielki Wiernych, w piątek wspomnienie św. Filipa Neri, w Niedziele Uroczystość Zesłania Ducha św.
 4. Msze św. wspólnotowe: w niedzielę o godz. 9.00 za zmarłych i żyjących Ludowców i mieszkańców Gminy w Dniu Święta Ludowego od Zarządu Gminnego PSL w LM. Z okazji zbliżających się imienin S. Magdalenie składamy serdeczne życzenia i życzymy opieki Lipnickiej Madonny św. Rodaków Lipnickich i Patronki. Dziś na sumie Msza św. w int. S. Magdaleny od rodziców i dzieci z ERMu.
 5. Bardzo dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę. Dziękujemy za ofiary składane w tym czasie do kopert, na konto parafialne i w kancelarii, na prace przy sanktuarium Szymonowym. Bóg Zapłać.
 6. Dziękujemy rodzinom w minionym tygodniu sprzątającym kościół.
  W następną sobotę prosimy do sprzątania kościoła od godz. 9.00 następne rodziny z LM:  Kazimierza Motaka, Pawła Władygi, Mariusza Zeleka, Łukasza Roman, Łukasza Wnęka, Bogdana Polka, Jakuba Szczecha, Ryszarda Bukowca, a w Borównej: Romana Cholewy i Marka Prochwicza.
 7. Prasa katolicka dostępna jest u ministrantów i program procesji różańcowej.