Lipnica Murowana – Ziemia Świętych i Błogosławionych | Szczęść Boże !

6 Niedziela Wielkanocna 14.05.2023 r.

Szósta niedziela wielkanocna przypomina nam jedno z najważniejszych przesłań, jakie kieruje do nas Pan Bóg: Kto wiernie wypełnia Boże przykazania, ten może liczyć na Boże błogosławieństwo, ten dostąpi pociechy Ducha Świętego, ten będzie umiłowany przez całą Trójcę Świętą. Otwórzmy się na dar Bożego słowa i Eucharystii, abyśmy mocniej przylgnęli do Boga, który jest dla nas źródłem wszelkich łask.

 1. Msze św. dziś w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 11.00, o 14.00
  w Borównej, a o 15.45 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe następnie ostatnia Msza św. o 16.00. Po porannej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Dziś o 18.00 majówka przy straży na Lipnicy Dolnej. Zapraszają druhowie strażacy z LD.
 2. W tygodniu Msze św. rano o 6.30 i wieczorem o 18.00 Nabożeństwo Majowe i bezpośrednio Msza św. Zapraszamy na Majówki w dni powszednie o godz. 18.00, a w dni świąteczne o godz. 15.45.
 3. Za tydzień 21 maja zapraszamy na Majówkę za Dworem o godz. 17.00. Szczególnie zapraszamy wszystkie mamy, z ok. zbliżającego się dnia mamy.
 4. W przyszłą niedzielę Rodzice dzieci z ERMu wraz z s. Magdaleną, przygotowują kiermasz pysznych ciast, po każdej Mszy św. Ofiary z kiermaszu będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci z s. Magdaleną nad morze.
 5. W środę proszę o poprowadzenie różańca w kaplicy Pięknej Madonny
  o godz. 17.30, VI Różę pani Anety Kulas.
 6. W tym tygodniu przypadają dni modlitw o urodzaje czyli – Dni Krzyżowe: w czwartek, piątek i sobotę o godz. 18.00 tradycyjne procesje z modlitwą o urodzaje. W czwartek procesja do kościoła św. Szymona i tam Msza św. z Nowenną czwartek Msza św. z Nowenną, w piątek Msza św. w kościele św. Andrzeja, a po niej procesja do kapliczki na LG, w sobotę procesja do kościoła św. Leonarda i tam Msza św. W procesji będziemy śpiewać Litanię do Wszystkich Świętych i Litanię Loretańską do MB. Zapraszamy do modlitwy o urodzaje na naszej lipnickiej ziemi. Prosimy osoby dorosłe o niesienie figurki i krzyża, kobiety i młodzież o niesienie sztandarów i feretronów.
 7. Zbiórka ministrantów we środę o 17.00.
 8. Bardzo dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę, dziękujemy za ofiary składane w tym czasie na konto parafialne i w kancelarii na prace przy dachu. Za tydzień składka na potrzeby parafii. Bóg Zapłać.
 9. W tygodniu wspominamy: we wtorek wspomnienie św. Andrzeja Boboli patrona Polski jest to również dzień imienin biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża, składamy ks. biskupowi serdeczne życzenia imieninowe i zapewniamy o modlitwie w jego intencji, w czwartek wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, w piątek rozpoczęcie Nowenny do Ducha św., w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 10. Msze św. wspólnotowe: we czwartek o godz. 6.300 za ++ siostry i braci z cechu rzeźniczo – masarskiego, w piątek o 18.00 w int. o bł. Boże i szczęśliwe zbiory dla mieszkańców LG, w sobotę o 18.00 w int. o bł. Boże i szczęśliwe zbiory dla mieszkańców LD.
 11. Dziękujemy panom Tomaszowi Przybyłce i Sławomirowi Dychusowi za prace na naszych cmentarzach. Przypominamy o zachowaniu porządku, segregacji śmieci, składowaniu liści i trawy w odpowiednich miejscach na cmentarzach. Wszystko mamy oznaczone kolorowymi tablicami i stosujemy się do przepisów.
 12. Dziękujemy rodzinom w minionym tygodniu sprzątającym kościół.
  W następną sobotę prosimy do sprzątania kościoła od godz. 9.00 następne rodziny z LM: Jarosława Korogwicza, Wojciecha Kujawskiego, Andrzeja Wąsika, Jarosława Wąsika, Andrzeja Małeckiego, Kazimierza Motaka, a w Borównej: Krzysztofa Cholewy, Artura Cholewy.
 13. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Promyczek Dobra i Trwajcie w miłości.
 14. Komitet inicjatywy ustawodawczej „Chrońmy dzieci”, dziś po Mszach św. zbiera podpisy obywateli, którzy udzielają poparcia projektowi ustawy o zmianie w Prawie oświatowym. Projekt ma zwiększyć możliwość kontroli rodziców nad treściami przekazywanymi ich dzieciom w szkołach.