RSS Gość Tarnowski

5 Niedziela Wielkanocna 07.05.2023 r.

Dziś Parafia nasza przezywa Uroczystość I Komunii św. Módlmy się za dzieci z klas III, które w dniu dzisiejszym będą praz pierwszy w pełni uczestniczyć we Mszy św.

 1. Dziś Uroczystość I Komunii św. Na sumie o godz. 10.30 dzieci z klas III w liczbie 36 przyjmie po raz pierwszy Komunie św.
 2. Msze św. dziś w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30, z racji uroczystości parafialnej I Komunii św. dziś nie ma Mszy św. w Borównej, o 15.45 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe następnie ostatnia Msza św. o 16.00.
 3. Zmiana tajemnic Różańcowych w przyszłą niedzielę po porannej Mszy św.
 4. Za tydzień na sumie Rocznica I Komunii dzieci z klas IV. Dzieci przychodzą na godz. 10.30 (nie w albach).
 5. W tygodniu Msze św. rano o 6.30 i wieczorem o 18.00 Nabożeństwo Majowe i bezpośrednio Msza św.( w poniedziałek nie ma Mszy św. w Lipnicy zapraszamy do Borównej.) Zapraszamy na Majówki w dni powszednie o godz. 18.00, a w dni świąteczne o godz. 15.45.
 6. W środę proszę o poprowadzenie różańca w kaplicy Pięknej Madonny
  o godz. 17.30, VI Różę pani Zofii Skórka.
 7. W czwartek Nowenna do św. Szymona., o godz. 18.00 majówka, Msza św. i Nowenna.
 8. Dziękujemy rodzicom dzieci klas III za współpracę w przygotowaniu dzieci do I Komunii św., a szczególnie za świadectwo wiary i przykład chrześcijańskiego życia. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszej uroczystości i za dar ołtarza, którym jest ofiara na odnowione naczyń liturgicznych, puszek do komunikowania. Dzieci pierwszokomunijne w najbliższych dniach będą miały swój Biały Tydzień, przedstawia się następująco: codziennie Majówka i Msza św. o godz. 18.00

 

Pn. – Uroczystości Odpustowe w Borównej. Dzieci przychodzą do Borównej. Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne za wstawiennictwem św. Stanisława BM.

Wt. – Pielgrzymka do kalwarii Zebrzydowskiej.

Śr. – W tym dniu rozdajemy pamiątkowe obrazki. Robimy Grupowe i indywidualne zdjęcia.

Czw. – Dzień Misyjny, dzielimy się dobrowolną ofiarą z dziećmi z krajów misyjnych.

Pt. – Ofiarowanie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – Książeczki na I Piątki.

Sb. – Zawierzenie dzieci Matce Bożej Lipnickiej Pięknej Madonnie.

 

 1. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Stanisława BM, dlatego o 18.00 Msza św. odpustowa w Borównej. Serdecznie wszystkich zapraszamy, w tym dniu w Borównej jest święto. Opiekujących się kościołem w Borównej prosimy o wystrojenie kościoła, o zadbanie o otoczenie, zaproszenie swoich gości. Dzieci I Komunijne wraz z rodzicami przychodzą do Borównej. W tym dniu nie ma wieczornej Mszy św. w Lipnicy.
 2. Zbiórka ministrantów we środę o 17.00.
 3. Z racji 20 rocznicy kanonizacji św. Urszuli rozpoczyna się Gminno – Parafialny konkurs plastyczno – poetycki „Niebieska panienka wśród Lipniczan”. Regulamin konkursu jest na stronie parafialnej wraz z wszystkimi załącznikami. Zachęcamy dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej do udziału w konkursie. Prace można nadsyłać do 22 maja, do Gminnego Domu Kultury w LM.
 4. Ogłoszenie gminne: Wójt Gminy LM zaprasza mieszkańców na spotkanie z gminnym Ekodoradcą dotycząc programu „Czyste powietrze” na którym będzie można uzyskać informację w jaki sposób otrzymać dofinansowanie do termomodernizacji domu.
 5. Sołtysi Naszej Gminy LM, zawiadamiają, że będą pobierane zobowiązania płatnicze tj. podatek, opłaty za odpady komunalne, oraz opłata na fundusz cmentarny. W LM w starym budynku Urzędu Gminy w dniach 11, 12 maj od 9.00 – 16.00, oraz 15 maj od 9.00 – 17.00. W LD w budynku WDL dniach 13 i 15 maja w godz. od 8.00 do 11.00, a w LG w budynku WDL dniach 11 maja w godz. 16.00 do 19.00, 12 maja i 15 maja w godz. od 8.00 do 11.00. Informacja jest także wywieszona w gablocie.
 6. W tygodniu wspominamy: w poniedziałek uroczystość św. Stanisława Bp i męcz. głównego patrona Polski i naszej tarnowskiej diecezji.
 7. Msze św. wspólnotowe: w poniedziałek o 18.00 w Borównej za + Ks . prałata Stanisława Wiśniowskiego i w int mieszkańców, we wtorek w Kalwarii Zebrzydowskiej w int. dzieci I Komunijnych od pań wychowawczyń, w środę o 18.00 w int. sióstr z XIV róży pani Marii Włodarczyk, w piątek o 18.00 w int. sióstr z V róży pani Marty Wnęk, w niedzielę o 10.30 w int. dzieci z klas IV w Rocznicę I Komunii.
 8. Dziękujemy rodzinom sprzątającym kościół w sobotę. W następną sobotę prosimy do sprzątania kościoła od godz. 9.00 następne rodziny z LM: Krzysztofa Krzywdy, Romana Żołny, Jana Rogowskiego, Sławomira Rogowskiego, Adama Lubańskiego, Antoniego Pisia,  a w Borównej: Haliny Radzięta i Marioli Cholewa.
 9. U ministrantów prasa katolicka: jest Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujmy się.