Lipnica Murowana – Ziemia Świętych i Błogosławionych | Szczęść Boże !

V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023 r.

W naszej wędrówce po drogach wielkopostnego przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynamy dziś Rekolekcje Parafialne. Witamy w naszej wspólnocie księdza rekolekcjonistę Ks. dr Mateusza Wójcika.

Niech czas rekolekcji przypomni nam tę prawdę, że jedynie w Jezusie jest prawdziwe życie i tylko On może nam je ofiarować. W duchu pokuty i umartwienia oczyszczajmy nasze serca i postanówmy poprawę. Niech udział w rekolekcjach przyczyni się do poprawy naszego życia i otworzy nasze serca na przesłanie Dobrej Nowiny, mówiącej, że Pan Bóg wyprowadza nas z grobów naszego grze­chu do życia w wolności i łasce.

 

 1. Msze św. dzisiaj o 7.00, 9.00, 10.30, w Borównej o 14.00 i o 15.30 Gorzkie Żale, a bezpośrednio po nich Msza św. Podczas Gorzkich Żali składka na kwiaty do grobu Pańskiego, Ciemnicy i Kościoła.
 2. Komunikat Ks. Biskupa……..
 3. Spotkanie dzieci z Kl. III wraz z rodzicami przed I Komunią św. , będzie we wtorek po Niedzieli Palmowej 4 kwietnia w Klubie św. Szymona. Kl. III a o godz. 16.00 i kl. III b o godz. 17.00.
 4. Na czas ostatnich dwóch tygodni Wielkiego Postu, krzyże zostają zasłonięte aż do Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.
 5. Msze św. podczas rekolekcji według programu rekolekcyjnego, rano o 7.30 wieczorem o 18.00. Nauki dla dzieci i młodzieży ze szkoły o 9.00 klasy starsze VI-VIII, o 11.00 klasy młodsze I-V. Starajmy się , aby każdy z domu mógł uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych. Msza św. w tygodniu od czwartku rano o 6.30 a wieczorem o 18.00.
 6. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii we wtorek 28 marca od godz. 14.30 do godz. 18.00 z przerwą od 16.00 do 16.30 tylko w Lipnicy. Również we wtorek od godz. 9.00 kapłan odwiedzi chorych z I piątkową i zarazem przedświąteczną posługą sakramentalną. W środę Msza św. dla osób starszych i chorych w kościele o godz. 16.00 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Składka na potrzeby rekolekcji na Mszach św. we środę.
 7. W środę Różaniec w Kaplicy Pięknej Madonny o 17.30, prosimy o poprowadzenie modlitwy I Róże pani Jolanty Małeckiej, następnie Nowenna do MB i Msza św.
 8. W czwartek o 18.00 Msza św. i Nowenna do św. Szymona.
 9. W piątek Droga Krzyżowa z pod Dworu Ledóchowskich o godz. 17.00. i Msza św. po Drodze Krzyżowej. Prosimy tradycyjnie naszych Strażaków o pomoc i udział w Drodze Krzyżowej.
 10. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie o 17.15, następnie Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP.
 11. W niedzielę Gorzkie Żale o 15.30.
 12. Następna niedziela to już Niedziela Palmowa. Msze św. przed południem o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. O godz. 10.50 procesja z kościoła św. Andrzeja na Rynek, na którym nastąpi poświęcenie palm, następnie procesja do kościoła św. Andrzeja i Msza św. ze śpiewem Pasji. Po południu o godz. 15.30 Gorzkie Żale i ostatnia Msza św. W tym dniu nie będzie Mszy św. w Borównej, mieszkańców Borównej zapraszamy z palmami na sumę. O godz. 17.00 w kościele św. Leonarda zapraszamy na koncert „Wiosenne nuty” w wykonaniu Saltando Trio. W Niedzielę Palmową będą otwarte wszystkie nasze Kościoły. Kościół św. Andrzeja i Szymona otwarte będą jak co roku do godz. 17.00, a św. Leonard do końca koncertu. Przypominamy aby, w Niedzielę Palmową starać się nie parkować na płycie Rynku, i pamiętać o zmianach w ruchu. W tym roku ruch będzie przebiegał inaczej niż w zeszłym z racji remontu mostu na Lipnicy Dolnej. Zwróćcie proszę uwagę na ruch na Zawiślu, tam też zmiana. Szczegóły zmiany ruchu są na stronie Urzędu Gminy.  I najważniejsze, zróbcie proszę palmy i przynieście do poświęcenia. Palmy święcimy na każdej Mszy św.
 13. Ważne spotkanie ministrantów i lektorów w środę po wieczornej Mszy św., czyli o 19.00 w kościele. Wczoraj zostało wyświęconych na lektora 9 naszych ministrantów.
 14. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i ofiary składane do kopert i na konto parafialne na prace przy dachu plebanii. Dziś po Mszach św. możemy złożyć ofiarę do puszek na nasz parafialny Caritas. Dziękuje członkom Caritas za pomoc i prace dla parafii i wszystkich którym przychodzicie z pomocą.
 15. Komenda Policji w Bochni apeluje o ostrożność przed oszustami, podającymi się za osoby bliskie czy przedstawicieli zaufania publicznego. O usiłowaniu popełnienia takiego przestępstwa lub jego popełnieniu należy powiadomić Policję.
 16. Msze św. wspólnotowe w tygodniu: w Niedzielę Palmową o 11.00 suma w int. Parafii, pielgrzymów i gości przybyłych do Lipnicy. Siostrze Teodorze z ok. imienin składamy serdeczne życzenia bł. Bożego i opieki MB Lipnickiej, św. Rodaków i św. patrona.
 17. Dziękujemy rodzinom sprzątającym kościół w zeszłą sobotę. Prosimy kolejne rodziny z LM do sprzątania w sobotę od godz. 9.00: Doroty Kożuchowicz, Kamila Krupy, Bartłomieja Gajca, Tomasza Dańca, Norberta Sławińskiego, Przemysława Bratka i Mieczysława Dańca., a w Borównej: zapowiemy za tydzień.
 18. U ministrantów jest prasa katolicka: Gość Niedzielny, Promyczek Dobra oraz Miłujcie się. Dziś mamy również tygodnik Niedziela, w którym jest obszerny artykuł i wywiad z panią dyrektor GDK o Niedzieli Palmowej w Lipnicy. Panie z Caritasu przygotowały palmy na Niedzielę Palmową ofiary złożone przeznaczone będą na pomoc potrzebującym
  i chorym w naszej parafii. Jeżeli ktoś pragnie wspomóc Caritas może nabyć sobie palme, są przy Nowym Budynku. Ofiara najmniejsza to 15 zł.