Lipnica Murowana – Ziemia Świętych i Błogosławionych | Szczęść Boże !

1 Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023 r.

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu razem z Chrystusem wychodzimy na pustynię, o czym usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Idziemy tam nie tylko po to, aby się uczyć od Niego, jak walczyć z pokusami złego ducha, ale przede wszystkim po to, aby przyjąć Jego zwycięstwo. Chrystus pokonał szatana i teraz chce walczyć za nas i w nas. Nie musimy więc prowadzić walki duchowej o własnych siłach. Nawet nie powinniśmy. Otwórzmy zatem dzisiaj nasze serca na pomoc, która płynie od Chrystusa.

 1. Msze św. dzisiaj o 7.00, 9.00, 10.30, w Borównej o 14.00 i o 15.30 Gorzkie Żale, a bezpośrednio po nich Msza św. Kazania Pasyjne w tym roku głosi ks. Andrzej Janiga nasz wikariusz. Podczas Gorzkich Żali składka na kwiaty do grobu Pańskiego, Ciemnicy i Kościoła. Już teraz Bóg zapłać za zrozumienie i składane ofiary. Dziękujemy przy tej okazji Pani Anecie Florek za piękne dekoracje kwiatowe przez cały rok.
 2. W tygodniu Msze św. codziennie rano o 6.30, od środę do soboty także wieczorem o 17.00.
 3. Nabożeństwa w tygodniu:
 • we środę różaniec o 16:30 w kaplicy Pięknej Madonny
  o poprowadzenie prosimy XVI Różę pana Włodzimierza Chochlińsiego.
 • w I czwartek od 16.00 „Godzina Święta”, o 17.00 Msza św.
  i modlitwa za powołanych i o nowe powołania. W tym dniu na Mszę św. zapraszamy młodzież z klas 7 przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w Klubie św. Szymona.
 • w I piątek miesiąca od 16:00 „Godzina święta”, a o 17:00 Droga Krzyżowa i Msza św. z modlitwą za misje i misjonarzy. Klasy 8 zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 20.00. Odbędzie się przyjęcie krzyży do bierzmowania.
 • W piątek od godz. 8.00 rozpocznie ksiądz wizytę u chorych z posługą sakramentalną.
 • w I sobotę o 16.15 nabożeństwo pierwszosobotnie, a o 17.00 Msza św.  o Niepokalanym Sercu NMP.
 • spowiedź przed pierwszym piątkiem w czwartek od 16.00 dzieci
  i młodzież, oraz w piątek od 16.00 wszyscy pozostali.
 1. W przyszłą niedzielę – 2 Niedziela Wielkiego Postu – przypada także Dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji będzie zbiórka do puszek na ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
 2. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego i Rady Duszpasterskiej we wtorek o 19.00 na plebanii, a we czwartek o 19.00 spotkanie Caritas.
 3. Zbiórka Ministrantów we środę o 17.45 po Mszy św.
 4. Przygotowania do Niedzieli Palmowej.
 5. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i na konto parafialne, na prace przy dachu plebanii.
 6. Dziś po Mszach św. zapowiedziana zbiórka na pomoc dla Ukrainy, dziękujemy młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki, a przed bramą do kościoła parafialnego będzie można wesprzeć leczenie pana Marcina Sumary, pochodzącego z Brzeska, składając ofiarę do puszek. Zgodę na przeprowadzenie jednorazowej zbiórki wydał ks. Biskup. Zbiórkę przeprowadzi rodzina chorego pana Marcina Sumary.
 7. W tygodniu wspominamy: w sobotę święto św. Kazimierza Królewicza, w tygodniu pan kościelny Roman Tworzydło obchodzi swoje imieniny z tej racji składamy panu Romanowi serdeczne życzenia imieninowe, wielu łask Bożych i opieki św. patrona i Lipnickich Rodaków, również wszystkim solenizantom tego tygodnia którym patronuje św. Kazimierz składamy życzenia.
 8. Msze św. w tym tygodniu: w czwartek o 17.00 w int. dusz czyśćcowych od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 9. Dziękujemy rodzinom sprzątającym kościół w zeszłą sobotę. Prosimy kolejne rodziny z LG i LM do sprzątania w sobotę od godz. 9.00: Michała Włodarczyka, Łukasza Nowaka, Seweryna Przybyłko, Mateusza Machała, Krzysztofa Przybyłki, Józefa Włudyki, a w Borównej: Michała Juszczyka, Janiny Plewa.
 10. U ministrantów jest prasa katolicka: Gość Niedzielny, Promyczka Dobra i Mały Promyczek oraz Miłujcie się.