RSS Gość Tarnowski

4 Niedziela Zwykła – 29.01.2023 r.

Bóg pragnie, abyśmy byli szczęśliwi. Przypomina nam o tym treść ośmiu błogosławieństw, które usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Ich cechą szczególną jest to, że kierują nasze myśli ku wieczności. Bo dopiero tam dostąpimy pełni szczęścia. Chcemy więc na nowo sobie uświadomić, że cała nasza doczesność jest drogą ku wieczności. Ale to, co wieczne, dostępne jest dla nas już teraz, kiedy sprawujemy Eucharystię. Ona daje nam przedsmak nieba. Spróbujmy go więc dzisiaj zakosztować.

 

 1. Msze św. dzisiaj o 7.00, 9.00, 10.30, o 14.00 w Borównej, i o 16.00.
 2. W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego, Msze św. o 6.30, 9.00, 10.30 i 17.00. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św., składka na zakony klauzurowe. W tym dniu obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego, naszym Siostrom Urszulankom dziękujemy za ich obecność w Lipnicy i zapewniamy o naszej modlitwie.
 3. W tygodniu Msze św. rano o 6.30, a od środy także wieczorem o godz. 17.00.
 4. Nabożeństwa w tygodniu:
 • W środę różaniec w kaplicy Pięknej Madonny o godz. 16.30 o poprowadzenie prosimy XII róże pani Edyty Duśko, a następnie Nowenna do MB i Msza św.
 • w czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, i zarazem I czwartek miesiąca. Od godz. 16.00 „Godzina Święta” z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 • w I piątek Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i modlitwa za misje i misjonarzy. Od godz. 16.00 „Godzina Święta” z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W piątek również po Mszach św. błogosławieństwo gardła z racji wspomnienia św. Błażeja
 • w I sobotę Msze św.  o Niepokalanym Serca NMP. Od godz. 16.15 nabożeństwo pierwszosobotnie.
 • spowiedź przed pierwszym piątkiem w czwartek od 16.00 dzieci i młodzież, w piątek od 16.00 dorośli.
 • Odwiedziny chorych z posługa sakramentalną w I piątek od godz. 8.00.
 1. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z prośbą do wszystkich składających zeznania podatkowe o przekazanie 1% należnego podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej. W naszej parafii jak wiemy, są także rodziny, które potrzebują pomocy na leczenie czy rehabilitację chorych dzieci i proszą nas również o 1,5%.
 2. W tygodniu wspominamy: we wtorek wspomnienie św. Jana Bosko, w czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, w piątek wspomnienie św. Błażeja po Mszach św. błogosławieństwo gardła i zarazem I Piątek, w sobotę I Sobota.
 3. Ogłoszenie Gminne: Gminny Dom Kultury w3 LM zaprasza dziś o godz. 17.00 na salę widowiskową w GDK na Koncert Kolęd i Pastorałek Zakolęduj z nami.
 4. Msze św. wspólnotowe: we środę o 6.30 za + Anna Strugała od Wójta oraz koleżanek i kolegów z UG w LM, w czwartek o 10.30 w int. Sióstr z XI Róży pani Stanisławy Krzyszkowskiej. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Antoninę Krzyszkowską z LD. Módlmy się za jej duszę: Dobry Jezu….
 5. Sprzątającym kościół rodzinom bardzo dziękujemy i prosimy na sobotę od 9.00 kolejne rodziny z LG: SWtanisłąwa Panny, Krzysztofa Machałą, Edwarda Irzykowskiego, Marcina Irzykowskiego, Władysłąwa Steca, Stefana Grabarza, Katarzyny Bodurko , zaś z Borównej – Grzegorza Kotarby, Rafała Steca.
 6. Prasa Katolicka u ministrantów – Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się.