Lipnica Murowana – Ziemia Świętych i Błogosławionych | Szczęść Boże !

23 Niedziela Zwykła- 4.09.2022 r.

Gromadzimy się wokół Chrystusa, aby wyrazić to, że należymy do Niego i chcemy iść Jego drogą. Jezus pragnie nam udzielić darów, które pomogą nam odważnie podjąć zadanie bycia Jego uczniem. Daje nam swoje słowo, byśmy zdobyli mądrość serca (Ps 90). Chce nas nakarmić swoim Ciałem, abyśmy mieli siłę iść za Nim. Przyjmijmy te Chrystusowe dary z otwartymi sercami.

Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Msze św. dzisiaj o 7.00, 9.00, 10.30, 14.00 w Borównej i o 16.00. Za tydzień po porannej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Dziś na sumie poświęcenie, plecaków, książek i zeszytów pierwszoklasistów.
 2. Msze św. w tygodniu rano o 6.30, a w środę, czwartek także wieczorem o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu przypada: w czwartek Uroczystość Narodzenia Najświętszej Marii Panny, głównej patronki diecezji. W tym dniu święcimy ziarno siewne. Dziękujemy gospodarzowi z Lipnicy Murowanej panu Andrzejowi Wąsikowi za ofiarowanie ziarna do poświęcenia. Poświęcone ziarno będzie można sobie zabrać w przyszłą niedzielę. W piątek wspomnienie św. Piotra Klawera.
 4. Nabożeństwa w tym tygodniu:
 • w środę prosimy o poprowadzenie różańca w kaplicy Pięknej Madonny I Różę pani Jolanty Małeckiej, po różańcu Nowenna i Msza św. do MB.
 • w czwartek wieczorna Msza św. i Nowenna do św. Szymona o godz. 18.00 w kościele św. Szymona.
 • w przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce.
 1. W czwartek o godz. 19.00 zbiórka ministrantów i lektorów.
 2. W sobotę o godz. 20.00 spotkanie grupy młodzieżowej.
 3. Siostra Magdalena zaprasza dzieci na scholke i ERM w sobotę o godz. 9.30.
 4. Bóg Zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, na cele diecezjalne. Dziękujemy za ofiary składane na Sanktuarium Szymonowe w kopertach czy na konto parafialne. Bóg Zapłać.
 5. Ogłoszenia gminne: Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w LM informuje, że od 1 września przyjmowane są wnioski o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego oraz funduszu alimentacyjnego na nowy okres zasiłkowy 2022/23. Wnioski przyjmowane są od poniedziałku do czwartku w godzinach pracy GOPS – 7.30 – 15.30.
 6. Starostwo powiatowe w Bochni zaprasza do udziału w „Weekendzie z zabytkami powiatu Bocheńskiego” . Jest to jubileuszowa 15 edycja tego wydarzenia, która odbędzie się od 9 do 11 września. Cały program dostępny jest na stronie zabytki.powiatbocheński.pl, między innymi będzie piknik lokalnych smaków, wernisaż fotograficzny, spotkanie z siostrą Małgorzatą Chmielowską i dziennikarzem Jackiem Pałasińskim, zlot zabytkowych pojazdów. Pan Starosta serdecznie zaprasza.
 7. Msze św. wspólnotowe: dziś o 10.30 w int. S. Przełożonej z ok imienin z prośbą o bł. Boże dla siostry Beaty, w przyszłą niedzielę o 7.00 w int. sióstr z II Róży pani Zofii Bukowiec. Przypominamy o możliwości zamawiania Mszy św. na rok 2023.
 8. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościołów, i prosimy w sobotę od godz. 9.00 następne rodziny z LG: Jana Brasia, Andrzeja Goryla, Zofii Goryl, Wojciecha Goryla, Tadeusza Golemca, Zbigniewa Kuca, Krystiana Kuca, a w Borównej: Jacka Ciejaka i Stanisława Paprotę.
 9. Prasa Katolicka do nabycia u ministrantów.

 

 

Categories: Live