Lipnica Murowana – Ziemia Świętych i Błogosławionych | Szczęść Boże !

I Niedziela Adwentu – 27.11.2022 r. 

 NIEDZIELA ODPUSTU PARAFIALNEGO

 

Nie trudno zauważyć, że tej niedzieli wiele się zmienia w naszym Kościele. Zmieniły się pieśni i kolor szat liturgicznych. To znak, że rozpoczynamy dziś Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Wraz z Adwentem rozpoczynamy także nowy rok duszpastersko-formacyjny, który tym razem będziemy przeżywać pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Skoro zaczyna się coś nowego, to dołóżmy wszelkich starań, aby ten czas dobrze wykorzystać. Niech nas w tym umacnia Najświętsza Ofiara Chrystusa, którą teraz sprawujemy.

 

Dzisiaj także Uroczystość Odpustowa ku czci naszego patrona św. Andrzeja. Niech św. Andrzej prowadzi nas przez kolejne lata i w nowy rok liturgiczny. Witamy w naszej wspólnocie Ks. Bernarda Budacza, który dziś głosi Słowo Boże i przewodniczy sumie odpustowej.

 

 1. Uroczystością odpustową ku czci św. Andrzeja Ap. rozpoczynamy okres Adwentu. Msze św. dzisiaj o 7.00, 9.00, 11.00 i o 16.00. Z racji odpustu nie ma dziś Mszy św. w Borównej. Uroczystej sumie dziś przewodniczy
  i Słowo Boże wygłosi Ks. Bernard Budacz. Bardzo dziękujemy mu za wspólną modlitwę, głoszone Słowo Boże przez cały dzień. Niech nasz patron św. Andrzej, wspomaga Ks. Bernarda w pracy duszpasterskiej.
 2. Msze św. w tygodniu codziennie rano o 6.30, a w środę, czwartek, piątek i sobotę także o 17.00.
 3. W tym tygodniu przypada: w środę święto św. Andrzeja Ap. – patrona naszej parafii, we czwartek I Czwartek miesiąca, w piątek I Piątek miesiąca, w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego i I Sobota miesiąca, w przyszłą niedzielę dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie, i za tydzień po Mszach św. młodzież ze Szkolnego Koła Caritas, będzie zbierać ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 4. Msze św. roratnie w dni powszednie: w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i sobotę rano o 6.30 a w środę o 17.00 z procesją z lampionami. Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w roratach, na końcu będą nagrody dla wszystkich uczestników rorat. Hasło tegorocznych rorat „Rodzinne pielgrzymowanie”.
 5. Nabożeństwa w tym tygodniu:
 • W środę różaniec o 16.30 przed figurą Lipnickiej Madonny, prosimy o poprowadzenie modlitwy VI Różę Pani Zofii Skórka, a następnie Nowenna do Matki Bożej i Msza św. o 17.00.
 • W I Czwartek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu „Godzina Święta” i spowiedź. Modlitwa o powołania i za kapłanów i siostry zakonne z naszej parafii, a następnie Msza św. o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00. W czwartek na Mszy św. uczestniczą klasy VII przygotowującym się do egzaminu z bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.
 • W I Piątek o 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu
  „Godzina Święta” i spowiedź. Modlitwa za misje i misjonarzy,
  a następnie Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. W piątek uczestniczą we Mszy św. klasy VIII przygotowujące się do bierzmowania, które w tym dniu złożą deklaracje przystąpienia do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
 • W I sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 16.15.
 1. Z racji imienin składamy ks. Andrzejowi i siostrze Barbarze serdeczne życzenia imieninowe. Niech św. patronowie wypraszają  potrzebne dla nich łaski.
 2. Spotkanie członków Parafialnego Caritas w środę po Mszy św. wieczornej. Zapraszam na plebanie.
 3. Spotkanie lektorów we środę o godz. 18.00, aspirantów w sobotę o 11.00
 4. Spotkanie grupy młodzieżowej w piątek o 20.00.
 5. Spotkanie ze św. Mikołajem dla dzieci ze scholki, ERM-u i liturgicznej służby ołtarza będzie w przyszłą niedzielę po sumie, czyli około godz. 11.30 w Kościele. Zapraszamy…
 6. Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się ogólnopolską Akcję Paczuszka dla Maluszka, która polega na przygotowaniu darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Posługują tam Siostry Urszulanki, które obecnie pomagają 15 mamom i 45 dzieciom. Akcję koordynuje Domowy Kościół. Przez adwent do 12 grudnia można przynosić produkty przeznaczone dla dzieci. Karteczki z produktami, które można zakupić i przynieść na plebanie są u ministrantów przy gazetach. Następnie zebrane dary przewiezione będą do sióstr Urszulanek w Tarnowie.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam Drodzy Parafianie , rodacy i goście za wspólną modlitwę w tym dniu odpustowym. Dziękujemy za życzliwość
  i ofiary składane na potrzeby parafii. Szczególnie za ofiary składane w kopertach przy okazji odpustu i na konto parafialne. Dziękuje łączącym się z nam przez transmisje internetową naszym parafianom przebywającym za granicą, dziękuje za ofiar przesyłane na konto parafialne. Życzymy Wam wielu błogosławionych chwil, a szczególnie zdrowia. Dziękuję Strażakom, Orkiestrze, pocztom sztandarowym, Radnym z Lipnicy Dolnej za przygotowanie placu, szczególne podziękowanie ks. Andrzejowi, pani Katarzynie Bazarnik za piękny wystrój kościoła, panom organiście, kościelnemu i liturgicznej służbie ołtarza. Dziękuje Wam za przygotowanie dzisiejszej uroczystości.
 8. Msze św. wspólnotowe w tygodniu: w poniedziałek przypada 13 rocznica sakry biskupiej ks. Biskupa Andrzeja Jeża, Pasterza naszej diecezji, będziemy modlić się za Ks. Biskupa i jego posługę pasterską, w czwartek o 17.00 w int sióstr z XIV róży pani Marii Włodarczyk i za ++ zm. siostry z tej róży, w piątek o 17.00 za ++ zm. siostry z X róży pani Anieli Gromala, w niedzielę o 7.00 za ++ zm. siostry z IX róży pani Marii Prysak.
 9. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościołów i placu przy kościołach. Prosimy następne rodziny z Lipnicy Górnej w sobotę od godz. 9.00: Marka Wójcika, Waldemara Wójcika, Andrzeja Kurka, Mariana Żołny, Jerzego Paproty, a w Borównej: Artura Wnęka i Alicji Kozioł.
 10. Prasa Katolicka do nabycia u ministrantów. Świece wigilijne WDPD.
 11. Teraz pobłogosławimy opłatki na wigilijne życzenia. Po opłatki przychodzimy do zakrystii i kancelarii. Bardzo dziękujemy za ofiary składane przy opłatkach szczególnie w imieniu panów kościelnych.