RSS Gość Tarnowski
 • Trzy zimowe turnusy
  W czasie ferii zimowych 60 dzieci z parafii miało szansę na kilkudniowy wypoczynek w stolicy polskich Tatr.
 • Jedni z pierwszych
  Członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej świętowali ćwierćwiecze istnienia i działalności.
 • Zostań SPAdachroniarzem drugiego rzutu
  Już 17 lutego zaczyna się druga edycja Studium Parafialnej Aktywności. Co mają do powiedzenia absolwenci pierwszej edycji?
 • Stasia, która została Julią
  Nazywano ją "Aniołem dobroci" i "Matką sierot". Pochodziła z podsądeckiej Nawojowej. Synaj.tv zaprasza kolejny film z serii (Nie)zwykli.
 • Jedna z najbardziej tarnowskich parafii w Kongu
  W dzień powszedni w Mszy św. uczestniczy ponad 350 osób, a w niedziele 3,5 tys. W ciągu roku rozdaje się wiernym 150 tys. Komunii św.

18 lipca w Lipnicy Murowanej odbyła się centralna uroczystość odpustowa. Uroczystej Eucharystii, która rozpoczęła się procesją z relikwiami z domu św. Szymona przez lipnicki rynek do kościoła parafialnego, przewodniczył bp Stanisław Salaterski. Pielgrzymką do grobu św. Szymona z Lipnicy Murowanej 19 lipca zakończył się tygodniowy odpust ku jego czci. W sanktuarium św. Szymona w Krakowie, gdzie znajduje się jego grób, podczas Mszy św. pielgrzymi z Lipnicy Murowanej modlili się za duszę śp. ks. Antoniego Pisia, lipnickiego rodaka, który zmarł w październiku ubiegłego roku w wieku 63 lat. W pielgrzymce do grobu św. Szymona nie zabrakło parafian z Męciny, gdzie przez wiele lat ks. Antoni był proboszczem.