RSS Gość Tarnowski
 • Trzy zimowe turnusy
  W czasie ferii zimowych 60 dzieci z parafii miało szansę na kilkudniowy wypoczynek w stolicy polskich Tatr.
 • Jedni z pierwszych
  Członkowie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej świętowali ćwierćwiecze istnienia i działalności.
 • Zostań SPAdachroniarzem drugiego rzutu
  Już 17 lutego zaczyna się druga edycja Studium Parafialnej Aktywności. Co mają do powiedzenia absolwenci pierwszej edycji?
 • Stasia, która została Julią
  Nazywano ją "Aniołem dobroci" i "Matką sierot". Pochodziła z podsądeckiej Nawojowej. Synaj.tv zaprasza kolejny film z serii (Nie)zwykli.
 • Jedna z najbardziej tarnowskich parafii w Kongu
  W dzień powszedni w Mszy św. uczestniczy ponad 350 osób, a w niedziele 3,5 tys. W ciągu roku rozdaje się wiernym 150 tys. Komunii św.

Tylko około 800 obiektów na całym świecie znajduje się Liście Dziedzictwa UNESCO. Kościółek świętego Leonarda jest jednym z nich. Lipnica Murowana znana jest również w całej Polsce z tradycji najwyższych palm wielkanocnych. Największe z nich sięgają 35 m. Z Lipnicą związane były trzy osoby, które zostały wyniesione na ołtarze w Kościele Katolickim: św. Szymon, św. Urszula i bł. Maria Teresa Ledóchowska. Proboszcz lipnickiej parafii ks. Mariusz Jachymczak chcąc, aby to niezwykłe lipnickie dziedzictwo religii, duchowości i kultury służyło ludziom, stworzył Centrum Pielgrzyma i Turysty. Tutaj nie tylko poznamy historię miejscowości prezentowaną w atrakcyjnej formie, z wykorzystaniem audioprzewodników w aż siedmiu językach. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii – hologramu – będziemy mogli też jeszcze lepiej poznać najcenniejszy lipnicki zabytek – kościół świętego Leonarda. Wyświetlić w przestrzeni poszczególne jego elementy i niemal ich dotknąć. Zapraszamy do pięknej Lipnicy.

Centrum Pielgrzyma i Turysty w Lipnicy Murowanej 


Wybierz się w niezwykłą podróż po Lipnicy Murowanej