Parafia w Lipnicy Murowanej

Duszpasterstwo

Duszpasterstwo – to zorganizowana działalność społeczna Kościoła polegająca na głoszeniu zasad wiary i celebrowaniu liturgii w różnych grupach, nad którymi opiekę  sprawuje duszpasterz.


 

Parafia nasza jest wspólnotą wiernych, dla których kościół parafialny jest najczęstszym miejscem spotkań o charakterze religijnym. Wspólnocie tej przewodzi proboszcz ze swoim współpracownikiem– wikariuszem. Ich obowiązkiem i zadaniem zarazem jest taka troska o swoich wiernych, by ich wiara była żywa i  aby pomagała im osiągnąć zbawienie. Duszpasterze spełniają swoje zadania przez głoszenie Słowa Bożego i udzielanie sakramentów świętych. Ale w parafii są organizowane różne formy działań o charakterze formacyjno-pobożnościowym, które stwarzają możliwość rozwoju swojej wiary i świadomości odpowiedzialności za Parafię i Kościół, włączając w to osoby świeckie. Duszpasterstwo  w naszej parafii obejmuje:

  • codzienną Mszę świętą,
  • Nabożeństwo Eucharystyczne po każdej Mszy świętej w pierwszą lub drugą niedzielę miesiąca,
  • Sakrament pokuty,
  • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP,
  • Gorzkie Żale i inne nabożeństwa cykliczne,
  • grupy formacyjno-modlitewne (Żywy Różaniec, Parafialna Służba Liturgiczna, Kościół Domowy, Parafialny oddział Caritas, ERM)
  • Co roku gdy przygotowujemy do I komunii świętej dzieci z naszej parafii stwarzamy ich rodzicom okazję, by na comiesięcznych spotkaniach nie tylko byli informowani, ale i formowani do chrześcijańskiego życia w rodzinie.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij