Parafia w Lipnicy Murowanej

Odpust ku czci św. Szymona

Odpust ku czci św. Szymona z Lipnicy


odpust00418 lipca to dzień w którym Szymon oddał swoją duszę Bogu w ofierze miłości Boga i bliźniego. Od wielu lat lipniczanie przeżywają odpust ku czci swojego największego rodaka bardzo uroczyście. Odpust trwa tydzień. Każdy dzień tygodniowego odpustu rozpoczynany jest porannymi Godzinkami o św. Szymonie i  Mszą św. z kazaniem. Wieczorem w Sanktuarium św. Szymona odmawiana jest modlitwa różańcowa, od kilkunastu lat prowadzona przez siostry Urszulanki SJK, mające swój dom zakonny w Lipnicy Murowanej . Wieczorna Msza św. z dedykowaną homilią, którą przez wiele lat głosili Księża Rodacy, a od kilku lat Ojcowie Bernardyni. Wieczorem, o 21.00 Apel na lipnickim rynku – to piękne i niepowtarzalne spotkanie z Matką Bożą i św. Szymonem trzeba przeżyć osobiście, dlatego corocznie przychodzą wierni czciciele aby w tej wyjątkowej godzinie być razem na modlitwie.

Tydzień odpustowy wieńczy uroczysta Suma Odpustowa, koncelebrowana przez kapłanów Rodaków i  Ojców Bernardynów, której nierozłącznym elementem jest procesja z relikwiami św. Szymona z Sanktuarium do ołtarza polowego. Uroczyste „Te deum Laudamus” ubogaca i opromienia modlitwę tego dnia.

Tygodniowy Odpust kończymy wspólnotowym, pielgrzymkowym  wyjazdem do grobu św. Szymona w Krakowie, aby tam uczestniczyć w Liturgii Mszy Świętej i adoracji Relikwii Św. Szymona.

Święty Szymonie łaskami słynący – módl się za nami!

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij