Parafia w Lipnicy Murowanej

Grupy Parafialne

 

Liturgiczna Służba Ołtarza:

Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna. Grupą ministrantów i lektorów  opiekuje się w naszej parafii ks. Marek Kuczak .

Eucharystyczny Ruch Młodych:

Do ERM przyjmowane są dzieci zasadniczo po I Komunii św. a wyjątkowo w okresie przygotowania do niej. Program ERM-u jest doskonałym pogłębieniem przygotowania dziecka do pełnego udziału we Mszy św. ERM jest ruchem eklezjalnym, gromadzącym w parafiach dzieci i młodych, którzy razem przeżywają Ewangelię i z Jezusem chcą budować nowy świat.
Formację w ERM-ie streszczają 4 krótkie zasady:
1. Żyj Mszą Świętąą!
2. Czytaj Ewangelię!
3. Kochaj bliźnich!
4. Bądź trzynastym apostołem!
Opiekunem grupy ERM w naszej parafi jest s. Joanna SJK

Parafialny oddział Caritas:

Dziś trudno sobie wyobrazić misję Kościoła Tarnowskiego bez Caritas. Wrosła ona w życie diecezji i służy urzeczywistnianiu posługi miłości, jaką Kościół pragnie nieść każdemu człowiekowi, a zwłaszcza temu najbardziej potrzebującemu.Nazwa „Caritas” jest dobrze znana mieszkańcom naszej parafi, dzięki przedsięwzięciom i akcjom pomocy świadczonym rodzinom będącym w potrzebie.

Róże różańcowe:

„Żywy Różaniec” jest zorganizowaną wspólnotą osób, które modlą się codziennie na różańcu. Organizacja ta odpowiada kształtowi samej modlitwy różańcowej, która polega na rozważaniu 20 tajemnic z życia Jezusa i Maryi przy jednoczesnym odmawianiu przy każdej tajemnicy jednego „Ojcze nasz” 10 „Zdrowaś Maryjo” i jednego „Chwała Ojcu”.

Domowy Kościół:

Małżeńsko-rodzinny ruch świeckich w Kościele, działający w ramach Ruchu Światło-Życie. Założycielem DK jest Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. DK dąży do świętości w jedności ze współmałżonkiem. W DK tworzone są tzw. kręgi składające się z 4-7 rodzin. W naszej parafii od 20 lat działa taki właśnie krąg, do którego należy 6 rodzin.

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij