Lipnica Murowana

Live

Odpust św. Szymona

Od 14 lipca do 21 lipca przeżywaliśmy w Lipnicy Murowanej odpust ku czci św. Szymona. Codziennie przybywali pielgrzymi by uczestniczyć we Mszy św. i nowennie w domu św. Szymona. Wieczorem odbywał się Apel na lipnickim rynku. Naszym duchowym przewodnikiem był ojciec Azariasz Hess, który poza pięknymi kazaniami zachwycał pięknym śpiewem podczas apeli. Niedzielnej uroczystej sumie odpustowej przewodniczył JE ks. Biskup Jan Piotrowski, który również wygłosił słowo Boże.

Po południu rozpoczął się Przegląd Piosenki Religijnej, który ze względu na niekorzystną pogodę przeniesiony został do Domu Kultury.

Peregrynacja Figury Lipnickiej Madonny

 W Święto Matki Kościoła rozpoczęła się w naszej parafii peregrynacja figury Madonny Lipnickiej. Pod przewodnictwem ks. Bpa Leszka Leszkiewicza, który celebrował Mszę świętą i dokonał poświęcenia kopii figury Matki Bożej, uczestniczyliśmy w procesji różańcowej ulicami Lipnicy. Niech Piękna Madonna wyprosi naszym rodzinom pokój i miłość, zdrowie i błogosławieństwo Boże. Módlmy się również o jej rychłą re-koronację.

 

Majówka za dworem

Siódmy już raz, w cieniu zielonych drzew i radosnego świergotu ptaków, przy kapliczce Matki Bożej za Dworem Ledóchowskich odbyła się regionalna Lipnicka Majówka. Na wspólną, plenerową  modlitwę zaprosili  Gminny Dom Kultury oraz Parafia Rzymskokatolicka w Lipnicy Murowanej. Wraz ze wszystkimi przybyłymi mieszkańcami gminy oraz gośćmi w liczbie 282 , chwałę Bożej Rodzicielki wyśpiewały zespoły i grupy obrzędowe: Grupa „Impresja” z Lipnicy Dolnej, Grupa Obrzędowa „Razem” z Lipnicy Murowanej, Schola działająca przy Parafii św. Andrzeja Apostoła, Zespół Obrzędowy „Górzanie” z Lipnicy Górnej, Zespół Pieśni „Raj” z Rajbrotu oraz Grupa Obrzędowa z Lipnicy Dolnej. (fotorelacja tutaj: https://www.facebook.com/parlipnicam/ )

 

Pierwsza Komunia Św.

W 3 Niedzielę Wielkanocy nasza parafia przeżywała uroczystość pierwszej komunii św. do której przystąpiło 24 dzieci. Dzieciom i ich rodzinom serdecznie gratulujemy. Niech Jezus będzie ich przewodnikiem w dalszej drodze życia. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. proboszcz Mariusz Jachymczak, który również dzieci przygotował katechetycznie.