Parafia w Lipnicy Murowanej

Live

Relikwie św. Andrzeja Ap.

dav

Są chwile w naszym życiu, w których zachowujemy szczególną koncentrację, bo od tego, jak je przeżyjemy, bardzo dużo zależy. Dzisiejsza Uroczystość Odpustowa ku czci naszego patrona św. Andrzeja, to historyczna chwila, po 655 latach istnienia naszej świątyni zostały wniesione w jej mury relikwie św. Andrzeja. Niech nasz patron św. Andrzej prowadzi nas przez kolejne lata i w nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”.

Lipnickie Andrzejki

30 listopada po wieczornej Mszy Świętej, w naszym kościele odbyły się „Lipnickie Andrzejki czyli spotkanie ze św Andrzejem Ap”, przygotowane przez młodzież z naszej parafii. Była to inscenizacja opowiadająca o życiu św Andrzeja, Skierowana do młodych z Lipnicy oraz z całego dekanatu lipnickiego. Przedstawienie poświęcone było tematyce powołaniowej. Poprzedziła je krótka konferencja o. Dobromiła o rozeznawaniu powołania w życiu młodego człowieka. Na koniec spotkania każdy uczestnik mógł własnoręcznie „wyłowić” rybę św Andrzeja z cytatem biblijnym.

II Światowy Dzień Ubogich

„Poczujmy się wszyscy w tym dniu dłużnikami ubogich, abyśmy poprzez wyciągnięte ręce do siebie nawzajem mogli zrealizować zbawcze spotkanie, które umacnia wiarę, urzeczywistnia miłość i umożliwia nadzieję w kroczeniu bezpiecznie na drodze do Pana, który przychodzi” – zaapelował Ojciec Święty w orędziu na II Światowy Dzień Ubogich. Będzie on obchodzony w XXXIII niedzielę zwykłą, która w tym roku przypada 18 listopada. Hasłem tego dnia są słowa psalmu „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał” (Ps 34,7).
Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Piotra Adamczyka – dyrektora Radia RDN Małopolska. Dziękujemy za wspólną modlitwę i wygłoszone Słowo Boże.

Narodowe Święto Niepodległości

dav

 Uroczystą Mszą Świętą o godz. 9.00 rozpoczęły się gminne  uroczystości 100 lecia odzyskania Niepodległości w Lipnicy Murowanej z udziałem władz samorządowych i zaproszonych gości, przy licznym udziale mieszkańców a zwłaszcza dzieci i młodzieży szkolnej.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij