Lipnica Murowana

Live

Majówka za dworem

Siódmy już raz, w cieniu zielonych drzew i radosnego świergotu ptaków, przy kapliczce Matki Bożej za Dworem Ledóchowskich odbyła się regionalna Lipnicka Majówka. Na wspólną, plenerową  modlitwę zaprosili  Gminny Dom Kultury oraz Parafia Rzymskokatolicka w Lipnicy Murowanej. Wraz ze wszystkimi przybyłymi mieszkańcami gminy oraz gośćmi w liczbie 282 , chwałę Bożej Rodzicielki wyśpiewały zespoły i grupy obrzędowe: Grupa „Impresja” z Lipnicy Dolnej, Grupa Obrzędowa „Razem” z Lipnicy Murowanej, Schola działająca przy Parafii św. Andrzeja Apostoła, Zespół Obrzędowy „Górzanie” z Lipnicy Górnej, Zespół Pieśni „Raj” z Rajbrotu oraz Grupa Obrzędowa z Lipnicy Dolnej. (fotorelacja tutaj: https://www.facebook.com/parlipnicam/ )

 

Pierwsza Komunia Św.

W 3 Niedzielę Wielkanocy nasza parafia przeżywała uroczystość pierwszej komunii św. do której przystąpiło 24 dzieci. Dzieciom i ich rodzinom serdecznie gratulujemy. Niech Jezus będzie ich przewodnikiem w dalszej drodze życia. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. proboszcz Mariusz Jachymczak, który również dzieci przygotował katechetycznie.

 

Światowy Dzień Chorego

Od 13 maja 1992 roku, z inicjatywy papieża Jana Pawła II, 11 lutego jest Światowym Dniem Chorego. Ojciec Święty ustanawiając ten dzień napisał: „Światowy Dzień Chorego ma na celu uwrażliwienie Ludu Bożego  – w konsekwencji – wielu katolickich instytucji działających na rzecz służby zdrowia oraz społeczności świeckiej na konieczność zapewnienia lepszej opieki chorym; pomagania chorym w dowartościowaniu cierpienia na płaszczyźnie ludzkiej, a przede wszystkim na płaszczyźnie nadprzyrodzonej; włączenie w duszpasterstwo służby zdrowia wspólnot chrześcijańskich, rodzin zakonnych, popieranie coraz cenniejszego zaangażowania wolontariatu”. Msza święta z kazaniem ks. Proboszcza oraz modlitwy z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych towarzyszyły przeżywanemu w naszej parafii Dniu Chorego. Modlitwą ogarniamy obecnych w czasie Eucharystii ale również tych, którzy nie mogli osobiście w niej uczestniczyć, ich opiekunów i rodziny.

dav

dav

Jasełka w szkole…

Jasełka przygotowane przez Nauczycieli, rodziców i dzieci ze Szkoły Podstawowej w LM odbyły się 6 stycznia. Jak zwykle starannie przygotowane i przedstawione licznie zgromadzonej publiczności w różnym wieku wzbudziła zainteresowanie i zadowolenie. Osobom przygotowującym i wszystkim aktorom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za kultywowanie pięknej tradycji.