Lipnica Murowana

Live

Przez Maryję do Jezusa

W Święto Matki Kościoła dajemy wyraz miłości do Matki Bożej i pragnienia rekoronacji naszej Lipnickiej Madonny w corocznej uroczystej procesji różańcowej ulicami pięknej Lipnicy. Niestety, w tym roku z powodu epidemii ograniczyliśmy się do otoczenia kościoła. Byliśmy blisko Matki jak dzieci, czując jej obecność i zatroskanie o naszą ziemską codzienność. Uroczystość poprzedziła Msza św. pod przewodnictwem ks. prof. Marka Kluza, który również wygłosił homilię. Uroczystość zakończyła się przekazaniem figur MB Lipnickiej rodzinom w Borównej gdzie Matka Boża będzie peregrynować. 

„Podaj swą dłoń Lipnicka Pani. Wspieraj i broń, do Syna prowadź nas”

Święto Miłosierdzia Bożego

Niedziela Miłosierdzia Bożego – patronalne święto Caritas. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia. Po południu o godz. 15.00, łączyliśmy się w modlitwie przez transmisje internetową  Koronki do Bożego Miłosierdzia i adorację, którą poprowadził nasz Parafialny Caritas. Bardzo dziękujemy członkom naszej parafialnej Caritas za pracę i modlitwę.

Lipnica Murowana_ Bierzmowanie 2020

  • Live
  • Możliwość komentowania Lipnica Murowana_ Bierzmowanie 2020 została wyłączona

 W kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Apostoła w Lipnicy Murowanej 2 marca bp Leszek Leszkiewicz udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z miejscowej wspólnoty, Rajbrotu, Królówki i Cichawki. Dary Ducha Świętego przyjęło 98 osób.

Diecezjalna pielgrzymka nauczycieli, wychowawców i katechetów.

  • Live
  • Możliwość komentowania Diecezjalna pielgrzymka nauczycieli, wychowawców i katechetów. została wyłączona

W sobotę 5 października do Lipnicy Murowanej przyjechali nauczyciele, wychowawcy i katecheci w ramach swojej diecezjalnej pielgrzymki. W pierwszej części spotkania nauczyciele wysłuchali wykładu ks. prof. Dariusza Oko, który mówił o zagrożeniach w wychowaniu dzieci i młodzieży, związanych z ideologią gender, później została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bpa Stanisława Salaterskiego. W homilii przywołał on lipnickich świętych i błogosławionych, a także wspominaną w tym dniu św. s. Faustynę. Po Mszy św. był czas na zwiedzanie, rozmowy i oczywiście degustację bułeczek św. Szymona. Dziękujemy i zapraszamy do Lipnicy. (foto: gosc.pl)