Lipnica Murowana

Live

Diecezjalna pielgrzymka nauczycieli, wychowawców i katechetów.

  • Live
  • Możliwość komentowania Diecezjalna pielgrzymka nauczycieli, wychowawców i katechetów. została wyłączona

W sobotę 5 października do Lipnicy Murowanej przyjechali nauczyciele, wychowawcy i katecheci w ramach swojej diecezjalnej pielgrzymki. W pierwszej części spotkania nauczyciele wysłuchali wykładu ks. prof. Dariusza Oko, który mówił o zagrożeniach w wychowaniu dzieci i młodzieży, związanych z ideologią gender, później została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bpa Stanisława Salaterskiego. W homilii przywołał on lipnickich świętych i błogosławionych, a także wspominaną w tym dniu św. s. Faustynę. Po Mszy św. był czas na zwiedzanie, rozmowy i oczywiście degustację bułeczek św. Szymona. Dziękujemy i zapraszamy do Lipnicy. (foto: gosc.pl)

Dzień Parafialnej Adoracji Najświętszego Sakramentu

  • Live
  • Możliwość komentowania Dzień Parafialnej Adoracji Najświętszego Sakramentu została wyłączona
  • We czwartek 26 września przypada dzień Parafialnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Przez adoracje włączamy się w całoroczną adorację poszczególnych parafii naszej diecezji. Zapraszamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem według programu:

Program Adoracji – czwartek 26 września

6.30 Msza św.

11.00 – 12.00 Adoracja dla pozostających w domach mieszkańców Lipnicy Dolnej

12.00 – 13.00 Adoracja dla pozostających w domach mieszkańców Lipnicy Górnej

13.00 – 14.00 Adoracja dla pozostających w domach mieszkańców Lipnicy Murowanej

14.00 – 15.00 Adoracja dla osób Starszych

15.00 – 16.00 Adoracja dla Dzieci ze Szkoły Podstawowej

16.00 – 17.00 Adoracja dla Młodzieży

17.00 – 17.30 Adoracja dla wszystkich

17.30 – Błogosławieństwo i zakończenie adoracji. Msza św.
w Sanktuarium św. Szymona o 18.00.

Odpust św. Szymona

Od 14 lipca do 21 lipca przeżywaliśmy w Lipnicy Murowanej odpust ku czci św. Szymona. Codziennie przybywali pielgrzymi by uczestniczyć we Mszy św. i nowennie w domu św. Szymona. Wieczorem odbywał się Apel na lipnickim rynku. Naszym duchowym przewodnikiem był ojciec Azariasz Hess, który poza pięknymi kazaniami zachwycał pięknym śpiewem podczas apeli. Niedzielnej uroczystej sumie odpustowej przewodniczył JE ks. Biskup Jan Piotrowski, który również wygłosił słowo Boże.

Po południu rozpoczął się Przegląd Piosenki Religijnej, który ze względu na niekorzystną pogodę przeniesiony został do Domu Kultury.

Peregrynacja Figury Lipnickiej Madonny

 W Święto Matki Kościoła rozpoczęła się w naszej parafii peregrynacja figury Madonny Lipnickiej. Pod przewodnictwem ks. Bpa Leszka Leszkiewicza, który celebrował Mszę świętą i dokonał poświęcenia kopii figury Matki Bożej, uczestniczyliśmy w procesji różańcowej ulicami Lipnicy. Niech Piękna Madonna wyprosi naszym rodzinom pokój i miłość, zdrowie i błogosławieństwo Boże. Módlmy się również o jej rychłą re-koronację.