Parafia w Lipnicy Murowanej

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zesłania Ducha Świetego 20.05.2018r.

Dziś zebraliśmy się, aby uczcić kolejną tajemnicę naszej wiary, czyli istnienie Ducha Świętego, Trzeciej Osoby Trójcy Przenajświętszej. Jezus obiecał Go apostołom i spełnił tę obietnicę dziesiątego dnia po swoim wniebowstąpieniu. A nam udziela Go przez posługę biskupa w czasie bierzmowania. Przypomnijmy sobie, kiedy to było. Niech ożyje w nas pamięć o tym ważnym wydarzeniu i refleksja, jak ono wpłynęło na nasze życie. W tym duchu ukorzmy się przed Boskim Majestatem.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na prace inwestycyjne w naszej parafii.

 1. Msze św. dziś w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30, o 14.00 w Borównej, a o 15.45 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe następnie ostatnia Msza św. o 16.00. Dzisiejsza niedziela kończy okres wielkanocny, od jutra rozpoczyna się druga część okresu zwykłego w Liturgicznym Roku Kościoła. Dziś odpust w Chronowie.

 2. W tygodniu Msze św. rano o 6.30 i wieczorem o 18.00 Nabożeństwo Majowe i bezpośrednio Msza św. Zapraszamy na Majówki w dni powszednie o godz. 18.00, a w dni świąteczne o godz. 15.45. Szczególnie zapraszamy dzieci na Nabożeństwa Majowe.

 3. W środę proszę o poprowadzenie różańca w kaplicy Pięknej Madonny XI Różę pani Stanisławy Krzyszkowskiej.

 4. W czwartek zapraszamy na Nowennę do św. Szymona. Nowenna połączona z nabożeństwem majowym o godz. 18.00.

 5. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00 Msza św. i Procesja Różańcowa wokół murów miasta. Mszy św. przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Artur Mularz, następnie poprowadzi procesję Różańcową. Bardzo Was proszę aby w tym dniu licznie przyjść na procesję, szczególnie proszę aby przyszły dzieci i młodzież. Zapraszam dzieci Komunijne, młodzież bierzmowaną i przygotowująca się do bierzmowania, oraz sami dajmy wyraz miłości do Matki Bożej i pragnienia koronacji naszej Lipnickiej Madonny. Proszę jeszcze raz o podjęcie powierzonych zadań Róże Różańcowe i naszych Strażaków. Program jest wywieszony w gablocie i u ministrantów. Dziękuje pewnej rodzinie za kwiaty do figury Pięknej Madonny.

 6. W środę o godz. 19.00 spotkanie organizacyjne dla kandydatów na ministrantów wraz z rodzicami. Ponieważ z klas IV i V zgłosili się wszyscy chłopcy prosimy rodziców o zaangażowanie i pomoc.

 7. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie rodziców klas. VII SP i II Gimnazjum w sprawie egzaminu do bierzmowania.

 8. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy młodzieżowej.

 9. Dyrektor i pracownicy Przedszkola Samorządowego w Lipnicy Murowanej serdecznie zapraszają całe rodziny na dwie uroczystości, które będą miały miejsce w najbliższym czasie: Pierwsza już w przyszłą niedzielę odbędzie się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Matki, Dnia Taty i Dnia Dziecka. Zapraszamy od godz. 16.00 przed budynek przedszkola, i druga odbędzie się 30 maj w środę – świętujemy Dzień Naszego Patrona – św. Urszuli Ledóchowskiej. W tym dniu zapraszamy całe rodziny na Msze św. o godz. 18.00.

 10. Kompleksowe badanie wzroku, profilaktyka zaćmy i jaskry będzie 25 maja od godz. 8.30 w Ośrodku Zdrowia w Lipnicy Murowanej. Szczegółowe inf. w Ośrodku Zdrowia w LM.

 11. Dziękujemy za ofiary składane w dzisiejszą niedzielę na tacę, przeznaczone na prace inwestycyjne w parafii.

 12. W tygodniu wspominamy: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła i procesja Różańcowa o godz. 18.00, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jest to również Dzień Modlitw za Kościół w Chinach, w sobotę wspomnienie św. Filipa Nerusza jet to również Dzień Matki zapraszamy Mamy na nabożeństwo majowe i Msze św. w tym dniu., w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 13. Msze św. wspólnotowe: w poniedziałek o godz. 18.00 z prośbą o koronację naszej Figury Lipnickiej Madonny, w niedzielę o godz. 10.30 w int. Siostry Joanny z ok imienin. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Zygmunta Pałkę z LG, módlmy się za jego nieśmiertelną duszę. Dobry Jezu, a nasz Panie…….

 14. Dziękujemy rodzinom w minionym tygodniu sprzątającym kościół. W następną sobotę prosimy do sprzątania kościoła od godz. 9.00 następne rodziny z LM: Wiesława Kulasa, Wojciecha Urbańskiego, Bogumiła Przybyłki, Radosława Ochela, Jerzego Gaży i Czesława Przybyłki, a w Borównej: Krystyny Stec i Łukasza Romana..

 15. U ministrantów prasa katolicka: jest Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujmy się.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij