Parafia w Lipnicy Murowanej

Ogłoszenia duszpasterskie

15 Niedziela Zwykła 15.07.2018r.

Rozpoczynamy dziś Tydzień Odpustowy, ku czci św. Szymona. Witamy w naszej wspólnocie kaznodzieje odpustowego O. Dobromiła Godzika i życzymy światła Ducha św. do prowadzenia nas przez kolejne dni odpustowe drogą  św. Szymona.

 1. Msze św. dziś w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30 w kościele św. Andrzeja, o 14.00 w Borównej, i o 15.30 Różaniec i Msza św. w kościele św. Szymona. Zapraszamy dziś o 21.00 na pierwszy Apel na Rynku.
 2. Przed nami uroczysty Tydzień Odpustowy, ku czci św. Szymona. Codziennie od poniedziałku do soboty Msze św. o godz. 6.30 i 19.00. Apele na Rynku przy figurze św. Szymona o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy dziś na spektakl w wykonaniu aktorów krakowskiego teatru „Scena Moliera”, pt. „Brat naszego Boga” do GDK na godz. 17.00, a w przyszłą niedzielę  na zakończenie XXIX przeglądu piosenki religijnej zagra zespół FILII DEI. W czasie tygodnia odpustowego codziennie wieczorna Nowenna z czytaniem próśb i podziękowań. Karteczki można składać do skarbony w kościele lub w zakrystii. Aby uczcić relikwie św. Szymona znajdujące się za ołtarzem, można podchodzić w pielgrzymce wiary tak przed jak i po każdym nabożeństwie. Pamiętajmy ozdobić nasze domy na czas odpustu. Ofiary zbierane na tacę podczas odpustu, przeznaczone są na prace przy Starym Cmentarzu. Dziękujemy za złożone ofiary. Na Starym Cmentarzu prace rozpoczną się po odpuście, dlatego prosimy o zachowanie ostrożności.
 3. Jutro w poniedziałek spowiedź przed odpustem w kościele św. Andrzeja. Spowiedź od godz. 16.00 do 19.00 w kościele św. Andrzeja, z półgodzinną przerwą od 17.00 do 17.30. W Borównej spowiedź od 16.00. Spowiadać będą kapłani z dekanatu i zaproszeni goście. Po spowiedzi Msza św. o godz. 19.00 w sanktuarium św. Szymona.
 4. Specjalny porządek nabożeństw będzie w środę 18 lipca. W naszej parafii jest to dzień uroczystości, dlatego w ten dzień świętujemy i odkładamy wszelkie prace. Msze św. w środę o godz. 6.30, 9.00, 10.30 i 19.00 wszystkie w sanktuarium św. Szymona. Bułeczki św. Szymona będą codziennie od jutra po porannej i wieczornej Mszy św.
 5. W niedziele odpustową 22 lipca, Msze św. będą o godz. 7.00, 11.00 i 15.00. Suma odpustowa o godz. 11.00, rozpoczęcie procesją z relikwiami z sanktuarium św. Szymona przez Rynek do ołtarza polowego. Przy kościele św. Szymona gromadzimy się już o godz. 10.45. Zapraszamy orkiestrę, panie i panów oraz młodzież do feretronów i Sztandarów. Uroczystej sumie przewodniczył będzie O. Prowincjał Teofil Czarniak. O godz. 16.00 rozpocznie się XXIX Przegląd Piosenki, który zakończy koncert zespołu FILLI DEI z Porąbki Uszewskiej.
 6. Na wyjazd do Krakowa do Grobu św. Szymona zapisujemy w kancelarii lub zakrystii. Wyjazd w poniedziałek 23 lipca z Rynku o godz. 16.30. Koszt to 20 zł płatne przy zapisie.
 7. W poniedziałek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych którzy nie będą mogli przybyć na Msze św. w sobotę dla chorych, bardzo prosimy o samochód z kierowcą. Na sobotę na Msze św. dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia, prosimy o dowiezienie chorych i starszych, pomagajmy sobie, aby kto tylko będzie mógł wziął udział we Mszy św.
 8. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone dziś na składkę i do kopert z racji odpustu na cele inwestycyjne w parafii. Bóg Zapłać.
 9. W piątek o godz. 11.00 zbiórka ministrantów i lektorów.
 10. Msze św. wspólnotowe: we wtorek o 19.00 w int. sióstr z VI Róży pani Zofii Skórka, w środę o godz. 10.30 w int. ks. Jana Banacha w 25 r. święceń kapłańskich od parafii, w piątek o godz. 19.00 w int. braci z XVI Róży pana Włodzimierza Chochlińskiego, w sobotę o godz. 9.00 w int. starszych chorych i służby zdrowia, w niedzielę o godz. 11.00 w int. Strażaków i Orkiestry. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności  + śp. Stanisława, Franciszka Kędryna z LG. Módlmy się za jej nieśmiertelną duszę. Dobry Jezu a nasz Panie………..
 11. Dziękujemy rodzinom w minionym tygodniu sprzątającym nasze kościoły. W najbliższą  sobotę sprzątanie przed odpustem, prosimy do sprzątania kościołów od godz. 9.00 następne  rodziny z LM: Zygmunta Ciury, Szczepana Ciury, Mateusza Ciury, Danuty Wojciechowskiej, Janusza Słowińskiego, Zenona Sienkiewicza, Ryszarda Żaczka, Krzysztofa Ostrowskiego, a w Borównej: ogłosimy za tydzień.
 12. U ministrantów prasa katolicka: jest Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujmy się, Niedziela.

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij