Lipnica Murowana

Ogłoszenia duszpasterskie

XX Niedziela Zwykła – 18.08.2019 r.

 

Pełni wiary i zbawiennej czci spójrzmy na ołtarz, gdzie za chwilę Jezus złoży Ojcu Niebieskiemu ofiarę przebłagalną za nasze grzechy oraz nakarmi nas Chlebem Eucharystycznym. Prośmy więc Pana Boga, aby oczyścił nasze dusze na to radosne spotkanie.

 

 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 10.30, o 14.00 w Borównej i o 16.00 w kościele św. Leonarda.
 2. W tygodniu Msze św. codziennie rano o 6.30, w środę i czwartek także
  wieczorem o 18.00.
 3. W środę o 17.30 różaniec w kaplicy Lipnickiej Madonny, prosimy o poprowadzenie XIV Róże pani Marii Włodarczyk, a następnie Nowenna do MB, a po niej Msza św.
 4. W czwartek zapraszamy na wieczorną Msze o godz. 18.00 do kościoła św. Szymona, a po niej nowenna.
 5. W tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: we wtorek wspomnienie św. Bernarda, w środę wspomnienie św. Piusa X pap., w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, w sopbotę święto św. Bartłomieja Ap.
 6. Msze św. wspólnotowe: w środę o godz. 18.00 w int. sióstr z IX Róży pani Marty Prysak, w czwartek o godz. 6.30 za ++ siostry i braci z cechu garnacarskiego, w niedzielę o godz. 14.00 w Borównej + Mieczysłąw Pałka od OSP w Borównej. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp.: + Mieczysława Przybułke z LM i Franciszkę Więcław z LG, której pogrzeb będzie we wtorek o 13.00 Msza św. Módlmy się za ich nieśmiertelne Dusze: Dobry Jezu a nasz Panie……
 7. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tace na prace inwestycyjne parafii. Bóg Zapłać.
 8. Komunikat Ks. Biskupa……………………..
 9. Przewodniczacy Społecznego Komitetu Wodociągowego w LM zawiadamia, że w dniu 25.08.2019 r. tj. W następną niedzielę o godz. 17.00 w Gminnym Domu Kultury w LM odbędzie się coroczne sprawozdawcze zebranie użytkowników wodociagu.
 10. Dziękujemy rodzinom za wczorajsze sprzątanie kościołów. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy następne rodziny z LD: Tomasza Zająca, Jacka Urbańskiego, Stanisława Pałki, Tadeusza Plewy, Mirosława Plewy, Zbigniewa Milasa, a w Borównej: Kazimierza Jakiełek i Jacka Durbasa.
 11. Zachęcamy do nabywania u ministrantów i lektury prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Promyczka Dobra i Miłujcie się.