Parafia w Lipnicy Murowanej

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018r.

W naszej wędrówce po drogach wielkopostnego przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynamy dziś Rekolekcje Parafialne. Witamy w naszej wspólnocie księdza rekolekcjonistę Ks. dr. Bartłomieja Bąka. Niech czas rekolekcji przypomni nam tę prawdę, że jedynie w Jezusie jest prawdziwe życie i tylko On może nam je ofiarować. W duchu pokuty i umartwienia oczyszczajmy nasze serca i postanówmy poprawę. Niech udział w rekolekcjach przyczyni się do poprawy naszego życia i otworzy nasze serca na przesłanie Dobrej Nowiny, mówiącej, że Pan Bóg wyprowadza nas z grobów naszego grzechu do życia w wolności i łasce.

Składka w dzisiejszą niedzielę przeznaczona jest na inwestycje i potrzeby naszej parafii.

 1. Msze św. dzisiaj o 7.00, 9.00, 10.30, w Borównej o 14.00 i o 15.30 Gorzkie Żale, a bezpośrednio po nich Msza św. Podczas Gorzkich Żali składka na kwiaty do grobu Pańskiego, Ciemnicy i Kościoła.

 2. Na czas ostatnich dwóch tygodni Wielkiego Postu, krzyże zostają zasłonięte aż do Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.

 3. Msze św. podczas rekolekcji według programu rekolekcyjnego. Starajmy się , aby każdy z domu mógł uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych. W sobotę Msza św. tylko rano o 6.30.

 4. W środę Różaniec w Kaplicy Pięknej Madonny o 17.30, prosimy o poprowadzenie modlitwy II Róże pani Zofii Bukowiec, następnie Msza św. z nauką rekolekcyjną.

 5. W czwartek zapraszamy na Nowenna do naszych świętych: św. Szymona, Urszuli i bł. Marii Teresy o godz. 17.00. Przed Nowenną czytane będą wypominki i modlitwa za wypominanych.

 6. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii we wtorek 20 marca od godz. 14.30 do godz. 18.00 z przerwą od 16.00 do 16.30. W Borównej Tradycyjnie spowiedź dla osób starszych nie mających czym przybyć do Lipnicy od 14.30. Również we wtorek od godz. 9.00 udamy się do chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną. Chorych zgłaszamy w zakrystii do poniedziałku. W środę Msza św. dla osób starszych i chorych w kościele o godz. 16.00 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Składka na potrzeby rekolekcji na Mszach św. we środę.

 7. Zapraszamy na Nabożeństwa w tym tygodniu:

 • w piątek Droga Krzyżowa po Lipnicy. Rozpoczynamy przy Dworze Ledóchowskich o godz. 17.00, a bezpośrednio po niej Msza św.

O poprowadzenie rozważań w tym roku proszę Domowy Kościół i Nauczycieli z Naszej Parafii, bardzo prosimy o pomoc i udział w Drodze Krzyżowej naszych Strażaków. Zabierzmy ze sobą pochodnie i lampiony. Na Drogę Krzyżową zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież gimnazjalną.

 • w niedzielę Gorzkie Żale o 15.30.

 1. Następna niedziela to już Niedziela Palmowa. Msze św. przed południem o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. O godz. 10.50 procesja z kościoła św. Andrzeja na Rynek, na którym nastąpi poświęcenie palm, następnie procesja do kościoła św. Andrzeja i Msza św. ze śpiewem Pasji. Msza św. o godz. 11.00 Będzie transmitowana na żywo w telewizji Polonia. Po południu o godz. 15.30 Gorzkie Żale i ostatnia Msza św. W tym dniu nie będzie Mszy św. w Borównej, mieszkańców Borównej zapraszamy z palmami na sumę. O godz. 17.00 w kościele św. Leonarda zapraszamy na koncert w wykonaniu Duetu Smyczkowego: pani Paulina Woś – skrzypce i pan Jakub Głucik – wiolonczela. W Niedzielę Palmową będą otwarte wszystkie nasze Kościoły. Przypominamy aby, w Niedzielę Palmową starać się nie parkować na płycie Rynku. I najważniejsze, zróbcie proszę palmy i przynieście do poświęcenia. Palmy święcimy także, na każdej Mszy św.

 2. Nasza Młodzież z Lipnickimi Palmami wyjeżdża do Tarnowa na 33 Spotkanie Diecezjalne Młodzieży. Bardzo dziękuję naszym młodym za włączenie się w uroczystości diecezjalne i reprezentowanie naszej Parafii, a Gminnemu Domowi Kultury za przygotowanie palm dla wyjeżdzającej młodzieży .

 3. Spotkanie ministrantów i lektorów w czwartek o godz. 16.00.

 4. Spotkanie Grupy Młodzieżowej w piątek po wieczornym nabożeństwie.

 5. Bóg Zapłać za ofiary złożone dziś na tace na inwestycje i potrzeby naszej parafii. Wielkie Bóg Zapłać.

 6. W tygodniu wspominamy: w poniedziałek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, wszystkim solenizantom składamy życzenia imieninowe, a szczególnie ks. Józefowi Smoleniowi życzymy szczególnej opieki patrona świętego Józefa oraz błogosławieństwa i wszelkich łask Bożych. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym roku przeniesiona jest na 9 kwietnia.

 7. Msze św. wspólnotowe w tygodniu: w poniedziałek o 18.00 w int. sióstr z VIII Róży pani Marii Kożuch, we wtorek o 9.00 w int. sióstr z XI Róży pani Stanisławy Krzyszkowskiej, szczególnie o łaskę zdrowia dla chorych sióstr, w środę o godz. 16.00 w int. chorych i starszych z naszej parafii, a o 18.00 na zakończenie rekolekcji w int. parafii; w czwartek o 6.30 za ++ zm. Z cechu garncarskiego, w Niedzielę Palmową o 11.00 suma w int. parafii i za + Zbigniewa Urbańskiego. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Annę Paprota z LD, módlmy się o radość życia wiecznego dla jej nieśmiertelnej duszy. Dobry Jezu, a nasz Panie……

 8. Dziękujemy rodzinom sprzątającym kościół w zeszłą sobotę. Prosimy kolejne rodziny z LG do sprzątania w sobotę od godz. 9.00: Wiesława Wnęka, Jana Dychusa, Bolesława Florka, Anny Zięcina, Piotra Dychusa, a w Borównej: zapowiemy za tydzień.

 9. U Ministrantów jest prasa katolicka: Gość Niedzielny, Promyczek Dobra oraz Miłujcie się. Panie z Caritasu przygotowały palmy na Niedzielę Palmową ofiary złożone przeznaczone będą na pomoc potrzebującym i chorym w naszej parafii. Jeżeli ktoś pragnie wspomóc Caritas może nabyć sobie palme, są u ministrantów przy gazetach. Ofiara najmniejsza to 10 zł. I przypominamy za tydzień zmiana czasu z zimowego na wiosenny, godzina do przodu czyli śpimy godzinę krócej.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij