Lipnica Murowana

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zesłania Ducha św. – 31.05.2020r.

W dniu Pięćdziesiątnicy Duch Święty zstąpił na apostołów, dając im moc głoszenia i siłę świadectwa. Te dary Bożej łaski otrzymujemy w czasie każdej Eucharystii. Na zakończenie Mszy Świętej zostaniemy posłani, by to orędzie realizować swoim życiem. Módlmy się o siłę do wytrwałej troski o ubogich, która jest wspaniałym świadectwem, że Pięćdziesiątnica staje się także naszym udziałem.

 1. Komunikat Ks. Biskupa i zarządzenie.

 2. Msze św. dziś w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30, o 14.00 w Borównej, a o 15.45 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe następnie ostatnia Msza św. o 16.00.

 3. W tygodniu Msze św. rano o 6.30 i wieczorem o 18.00. Dziękuje wszystkim modlącym się na nabożeństwach majowych w kościele i przy kapliczkach.

 4. Katecheza dla dzieci z klas III i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. we wtorek o godz. 19.00 kl. III a i w środę o godz. 19.00 kl. III b. Katecheza będzie w Kościele.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. Z racji I piątku spowiadamy: w środę dzieci ze szkoły podstawowej, czwartek młodzież i piątek dorosłych od godz. 17.00.

W I czwartek Msza św. wotywna O Jezusie Chrystusie Najwyższym i wiecznym Kapłanie i modlimy się o powołania oraz za naszych rodaków kapłanów i siostry zakonne, „Godzina Święta” z adoracją Naj. Sakramentu od godz. 17.00. W I piątek Msza św. wotywna o Naj. Sercu Pana Jezusa i modlitwa w intencjach misyjnych. „Godzina Święta” z adoracją Najświętszego Sakramentu od 17.00. Do chorych z posługą sakramentalną uda się ksiądz w piątek od godz. 8.00. W I sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.15 i bezpośrednio po Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP.

 1. W środę proszę o poprowadzenie różańca o godz. 17.30, w kaplicy Pięknej Madonny XVII Różę pana Antoniego Polka.

 2. W poniedziałek 1 czerwca Święto NMP Matki Kościoła. O godz. 18.00 Msza św., której będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. prof. Marek Kluz następnie będzie Procesja Różańcowa w tym roku wyjątkowo z wiadomych względów wokół kościoła św. Andrzeja, oraz wznowienie peregrynacji Figury Lipnickiej Madonny w rodzinach w Borównej. Po zakończeniu Mszy św. przekazanie figur pierwszym rodzinom z Borównej. I tak: Pierwsza figura zostanie przekazana pani Apoloni Zięba, następnie po kolei aż do Państwa Barbary i Zbigniewa Piś. Druga Figura rozpocznie nawiedzenie od państwa Małgorzaty i Stanisława Nakielnych, a zakończy u państwa Agnieszki i Krzysztofa Sobczak. Modlimy się o zdrowie dla pana sołtysa Andrzeja Cholewy, a o koordynacje nawiedzenia figury w Borównej, proszę pana Eugeniusza Machała. Prosimy o przygotowanie się do tego pięknego nabożeństwa. Róże prosimy o przygotowanie ołtarzy, niesienie figury i modlitwę, a naszych Strażaków stróży MB Lipnickiej o pomoc i asystę w procesji. Bardzo Was proszę, aby w tym dniu przyjść na Msze św., dla nas Lipniczan święto MB Matki Kościoła to szczególny czas modlitwy o rekoronację Figury MB Lipnickiej. Dajmy wyraz miłości do Matki Bożej i pragnienia rekoronacji naszej Lipnickiej Madonny. W środę z przewodniczącym Rady Parafialnej byliśmy w Krakowie w pracowni złotniczej wykonującej korony, prace ruszyły. Jeżeli ma ktoś pragnienie złożyć ofiarę na korony dla Matki Bożej Lipnickiej, to bardzo już dziś dziękujemy. Przy nowym budynku jest pani Aneta można nabyć Modlitewnik Lipnicki, obrazy, figurki MB i św. Szymona, można zabrać obrazki z wizerunkiem Pięknej Madonny z Dzieciątkiem.

 3. Zbiórka ministrantów i lektorów w czwartek po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45.

 4. Spotkanie Grupy Młodzieżowej w piątek o 19.00.

 5. Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Nowym Wiśniczu informuje, że od soboty 6 czerwca 2020 r. będzie kontynuowany Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych. Konferencje będą głoszone w godz. 18.00 – 19.30 w auli Domu Parafialnego. Najbliższe spotkanie 6 czerwca (sobota), kolejne: 7.06; 13.06; 14.06 o godz. 18.00. Na ostatnim spotkaniu, tj. 14.06. będą wydawane zaświadczenia o ukończeniu kursu.

 6. W tygodniu wspominamy: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła i procesja Różańcowa o godz. 18.00, w środę wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy , męcz., w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie św. Bonifacego, bp. i męcz., w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 7. Msze św. wspólnotowe: w poniedziałek o 18.00 za + Siostrę Goretti Korek, w sobotę o godz. 18.00 w int. maturzystów o światło ducha św. i pomyślne zdanie matury oraz o wybranie dobrej drogi życia. Zaś w przyszłą niedzielę na sumie w intencji Księdza Proboszcza z okazji 25 rocznicy święceń kapłańskich, z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o bł. Boże na dalsze lata kapłańskiej posługi. Przyjdźmy licznie na tę Mszę św., by wspólnie z Księdzem Proboszczem dziękować Bogu za dar Jego kapłaństwa. W minionym tygodniu do wieczności Bóg powołał z naszej parafii śp. Alfredę Panniak z Borównej i Stanisława Knurowskiego. Módlmy się za ich nieśmiertelne duszę: Dobry Jezu, a nasz Panie……..

 8. Informujemy, że w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. w Borównej
  o 14.00. Intencja zostanie odprawiona w kościele parafialnym na Mszy św.
  o 7.00.

 9. Dziękujemy rodzinom w minionym tygodniu sprzątającym kościół. W następną sobotę prosimy do sprzątania kościoła od godz. 9.00 następne rodziny z LG: Wojciecha Kuca, Krzysztofa Wnęka, Andrzeja Ćwiertnia, Jarosława Ćwiertnia Władysława Rysaka, a w Borównej: Henryka Durbasa i Marka Durbasa.

 10. U ministrantów prasa katolicka: jest Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujmy się.