Lipnica Murowana

Ogłoszenia duszpasterskie

6 Niedziela Zwykła – 16.02.2020r.

W czasie każdej Mszy Świętej Jezus ofiaruje się za nas, wstawia się za nami do Ojca, daje nam duchowy pokarm, którym jest Jego Ciało i Krew. Ale Msza Święta to również spotkanie z Jezusem, który naucza. Jego słowa są światłem i drogowskazem na drogach naszego życia. Przystępujemy zatem do sprawowania Najświętszej Ofiary z sercem otwartym i uważnym na każde Jego słowo. Prośmy dziś szczególnie o umiejętność uważnego słuchania tego, co Bóg chce nam powiedzieć. Wołajmy za psalmistą: „Naucz mnie, Panie, drogi Twoich ustaw. Pouczaj mnie, bym Prawa Twego przestrzegał”.

 

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

  1. Msze św. dzisiaj o 7.00, 9.00, 10.30, o 14.00 w Borównej, i o 16.00. Dziś na sumie katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z  klas III i ich rodziców.
  2. W tygodniu Msze św. rano o 6.30, a w środę i czwartek, także wieczorem o godz. 17.00.
  3. W środę prosimy o poprowadzenie modlitwy różańcowej w kaplicy Pięknej Madonny o godz. 16.30, IX Różę pani Marii Prysak. Następnie
    o 17.00 Nowenna do MB i Msza św.
  4. W czwartek Msza św. i Nowenna do naszych św. rodaków św. Szymona, Urszuli i bł. Marii Teresy  o godz. 17.00.
  5. Zbiórka samych tylko ministrantów w środę po wieczornej Mszy św. ok. 17.45.
  6. Spotkanie Grupy Młodzieżowej w piątek o 19.00.
  7. Spotkanie scholii i Eremu w sobotę o godz. 9.30.
  8. Dziękujemy za ofiary składane dziś na WSD w Tarnowie. Za tydzień składka przeznaczona na inwestycje parafialne. Bóg Zapłać.
  9. W Ośrodku Zdrowia w LM dnia 18 lutego od godz. 13.30 odbędzie się kompleksowe komputerowe badanie wzroku. Szczegółowe informacje
    w Ośrodku Zdrowia.
  10. W tygodniu wspominamy: w sobotę święto Katedry św. Piotra Ap. Od dziś do środy rozpoczynamy rekolekcje wraz z ks. Bogdanem Banachem, przed rocznicą 25 lecia święceń kapłańskich w Gródku nad Dunajcem, dlatego Msze św. będą przeze mnie odprawiane w poza parafią w Gródku. Prosimy również o modlitwę.
  11. Msze św. wspólnotowe: w piątek za + Stanisława Kowalczyka od grupy Impresja.
  12. Sprzątającym kościół rodzinom bardzo dziękujemy i prosimy na sobotę od 9.00 kolejne rodziny z LG: Bogdana Strugały, Stanisława Przybyłki, Piotra Przybyłki, Sławomira Machała, Stefana Wnęka, zaś z Borównej – Zenona Komorowskiego i Haliny Radzięta.
  13. U ministrantów jest Prasa Katolicka – Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się.