27 listopada 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

33 Niedziela Zwykła – 15.11.2020r.

Wraz z całym Kościołem powszechnym przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Ubogich. Należą do nich wszyscy ubodzy, opuszczeni, bez dachu nad głową, bezrobotni, zmarginalizowani, dotknięci chorobami ciała i duszy. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach przed Bogiem i śpieszmy im z konkretną braterską pomocą. Niech udział w tej Eucharystii otworzy raz jeszcze oczy naszej duszy „na potrzeby
i cierpienia braci”.

Dzisiejsza składka w trzecią niedzielę miesiąca przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 1. Msze św. dzisiaj o 7.00, 9.00, 10.30 14.00 w Borównej i o 16.00.

 2. Msze św. w tygodniu codziennie rano o 6.30, a w środę i czwartek także
  o 17.00.

 3. W tym tygodniu przypada: we wtorek wspomn. św. Elżbiety Węgierskiej, we środę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny jest to święto patronalne Ruchu Czystych Serc, w piątek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prez., w sobotę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Marii Panny, jest to także Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata oraz kolejna Niedziela synodalna.

 4. Nabożeństwa w tym tygodniu:

 • W środę różaniec z wypominkami o 16.30, a następnie Nowenna do Matki Bożej i Msza św. o 17.00.

 • W czwartek różaniec z wypominkami o 16.30 a, następnie Msza św.
  i Nowenna do św. Szymona o godz. 17.00.

 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego.

 • Dziś Siostrze Cecylii z racji jej imienin, przypadających w przyszłą niedzielę składamy serdeczne życzenia: błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i świętej patronki oraz naszych Lipnickich Świętych.

 1. Już dziś zapraszamy i przypominamy, że Uroczystość Odpustową ku czci naszego Patrona św. Andrzeja Ap. będziemy przeżywać 29 listopada 2020r. Uroczysta suma, ku czci św. Andrzeja Apostoła rozpocznie się o godzinie 11.00. Przewodniczył jej będzie i kazanie wygłosi Ks. Artur Mularz. W tej pandemicznej sytuacji w jakiej jesteśmy wyjątkowo nie będziemy roznosić zaproszeń do każdej rodziny.

 2. W sobotę spotkanie aspirantów o 7.45.

 3. Z racji św. Cecylii patronki śpiewu kościelnego, panu Organiście i naszym wspaniałym chórzystom życzymy opieki świętej patronki i wszelakich sukcesów w pięknym śpiewie.

 4. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę i przesłane na konto parafialne na potrzeby inwestycyjne parafii. Bóg Zapłać!

 5. Msze św. wspólnotowe: w środę o godz. 17.00 w int. zm. ++ sióstr z IX Róży pani Marii Prysak i za zm. ++ braci z XVII Róży pana Antoniego Polka, w czwartek o 6.30 za zm. ++ siostry i braci z cechu garncarskiego. W minionym tygodniu z naszej parafii bóg powołał do wieczności: śp. + Stanisławę Leszczyńską z LD, Zofię Wnęk z LG, Eugeniusza Osucha z LM, Antoninę Świątek z LG której pogrzeb będzie jutro o 10.30 różaniec i o 11.00 Msza św. Módlmy się o radość wieczna dla nich: Dobry Jezu……

 6. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościołów i placu przy kościołach. Prosimy następne rodziny z Lipnicy Murowanej w sobotę od godz. 9.00: Wiesława Kulasa, Wojciecha Urbańskiego, Radosława Ochela, Bogumiła Przybyłko i Jerzego Gaży, a w Borównej: Józefa Trojana i Sławomira Trojana.

 7. Prasa katolicka do nabycia w przedsionku kościoła.