Lipnica Murowana

Ogłoszenia duszpasterskie

 XXVIII Niedziela Zwykła- 13.10.2019r.

Dzień Papieski – po hasłem „Wstańcie, chodźmy”

Przeżywany dzisiaj Dzień Papieski może być dla nas doskonałym zaproszeniem do sięgnięcia po teksty Karola Wojtyły. Jedno jest pewne: dzięki nauczaniu papieża możemy lepiej zrozumieć, jak pojmował świat i jak bardzo jako Ojcu zależało mu na swoich dzieciach, które często pogubiły się w codziennym życiu, przywiązując się do tego, co materialne.

 

 1. Msze św. dzisiaj o 7.00, 9.00, 10.30 14.00 w Borównej i o 15.30 różaniec i Msza św. Dziś po porannej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych, a na różańcu dzieci I Komunijne uroczyście otrzymają różańce.
 2. Msze św. codziennie rano o 6.30, a wieczorem o godz. 17.00 różaniec i po różańcu Msza św. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedzielę o 15.30, w Borównej codziennie o 17.00. Zapraszamy jeszcze więcej dzieci i młodzieży na nabożeństwa różańcowe, rodzicom i starszym dziękujemy za troskę i przykład modlitwy.
 3. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek przypada Dzień Edukacji Narodowej czyli Dzień Nauczyciela. Wszystkim nauczycielom, katechetom, pracownikom oświaty składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o modlitwie w tej ważnej misji i pracy jaką wykonują. Wszystkich nauczycieli pracujących i emerytowanych zapraszamy na różaniec i Msze św. we wtorek. Dzieci i młodzież niech licznie przyjdą, aby modląc się wyrazić swa wdzięczność nauczycielom, we wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, w środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz, w piątek święto św. Łukasza, Ewangelisty jest to święto patronalne Służby Zdrowia. Wszystkim pracownikom Służby Zdrowia składamy serdeczne życzenia. W ten dzień zapraszamy na różaniec i Msze św. pracowników lipnickiego ZOZu i mieszkających na terenie parafii lekarzy, pielęgniarki, pracowników służby zdrowia. Serdeczne życzenia składamy ks. Łukaszowi z okazji nadchodzących imienin. Dziękujemy za gorliwa pracę i życzymy wszelkiego bł. Bożego w pracy duszpasterskiej i potrzebnych łask prze wstawiennictwo św. Łukasza i naszych św. Rodaków. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Misyjny – Niedziela Misyjna.
 4. W piątek pielgrzymowaliśmy do Bochni, było nas na pielgrzymce ok. 250 osób, dziękujemy wszystkim pielgrzymom za wspólnie przeżytą modlitwę, trud i radość pielgrzymowania, również tym którzy przyjechali do Bochni własnymi samochodami. Ks. Łukaszowi przewodnikowi naszej pielgrzymki, oraz S. Dorocie i dziewczynom ze scholii za prowadzenie śpiewu bardzo dziękujemy.  Panu St. Przybyłko podziękowanie za autokary, którymi mogliśmy wrócić do Lipnicy.
 5. Nabożeństwa w tym tygodniu:
 • w środę różaniec z Nowenną do MB i Msza św.
 • w czwartek różaniec i Msza św. oraz Nowenna do św. Szymona.
 1. We środę po Mszy św. wieczornej o 18.20 zbiórka ministrantów.
 2. W piątek o 19.00 spotkanie grupy młodzieżowej.
 3. W sobotę siostra Dorota zaprasza dzieci ze scholki i ERMu. na godz. 9.30.
 4. Pamiętajmy o tych, których kochaliśmy, a których Bóg powołał do wieczności. Kartki na wypominki można zabrać z bocznego ołtarza. Kartki prosimy abyście wypełniali w pierwszym przypadku. Wypełnione kartki, składamy w kancelarii lub wrzucając do skarbony na bocznym ołtarzu.
 5. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Św. zadbajcie o groby waszych zmarłych. Niech pod każdym względem nasze Cmentarze, prezentują się pięknie. Ponieważ przy Wszystkich Św. jest więcej pracy i śmieci do wywiezienia prosimy o uregulowanie zaległości w Funduszu Cmentarnym.W tym roku 1 listopada Msze św. na naszych cmentarzach: o godz. 10.00 na Starym Cmentarzu i o 13.00 na Nowym Cmentarzu.
 6. Dziękujemy za ofiary … W listopadzie zakładamy oświetlenie prezbiterium.
 7. Msze św. w tygodniu: w środę o 17.00 w int. sióstr z VII Róży p. A.Kulas, w niedziele o 7.00 w int. sióstr z XX Róży p. W. Paproty, o 10.30 w int. ks. Łukasza z ok. imienin od Parafii, Rady Parafialnej i Caritasu.
 8. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościołów i placu przy kościołach. Prosimy następne rodziny z LG: Wojciecha Bugaja, Stanisława Przybyłki, Mieczysława Świątka, Stanisława Figla, Ryszarda Łukasika, Ryszarda Więcława, Edwarda Gardziela, i Pawła Wojciechowskiego, a w Borównej: Krystyny Stec i Jakuba Pastuszaka.
 9. Prasa Katolicka do nabycia u ministrantów. Jest Gość Niedzielny, Promyczka Dobra. OO. Bernardyni z Krakowa wydali książeczkę z modlitwami za zmarłych. Na czas listopadowych modlitw za naszych zmarłych bardzo pomocna. Ofiara to 8 zł. Są u ministrantów przy gazetach.