Lipnica Murowana

Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Wielkanocna 19.05.2019r.

„I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły” – te słowa usłyszymy dziś w drugim czytaniu. Tak będzie kiedyś dzięki zwycięstwu Chrystusa. Ale zanim tak się stanie na wieki trwają „rzeczy pierwsze”. Wciąż zatem widzimy łzy, śmierć, żałobę, krzyk, trud. Jezus chce nam dać Ducha Swego, aby nas uzdolnić do objawienia światu nowego przykazania – przykazania miłości. Praktykując to przykazanie już teraz będziemy mogli w imieniu Jezusa ocierać łzy, pocieszać smutnych czy dźwigać upadłych.

 

 1. Msze św. dziś w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.30, o 14.00 w Borównej, a o 15.45 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe następnie ostatnia Msza św. o 16.00. Za tydzień katecheza dla dzieci na sumie o 10.30.
 2. W tygodniu Msze św. rano o 6.30 i wieczorem o 18.00 Nabożeństwo Majowe i bezpośrednio Msza św. Zapraszamy na Majówki w dni powszednie o godz. 18.00, a w dni świąteczne o godz. 15.45. Przychodźmy licznie na Majówki.
 3. W środę proszę o poprowadzenie różańca w kaplicy Pięknej Madonny VI Różę pani Zofii Skórka.
 4. W czwartek zapraszamy na Nowennę do św. Szymona. Nowenna połączona z nabożeństwem majowym o godz. 18.00.
 5. Dziś spotykamy się na 7 Majówce za Dworem z udziałem grup obrzędowych z naszej gminy. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Przyjdźmy licznie śpiewać Matce Bożej i modlić się w intencji naszych Mam, z okazji zbliżającego się Dnia Matki, oraz rozpoczynającej się Peregrynacji Figury Lipnickiej Madonny. Zapraszamy w  imieniu GDK i własnym. U ministrantów przy gazetach można zabrać program dzisiejszej Majówki za Dworem.
 6. W środę zbiórka ministrantów i lektorów , po wieczornej Mszy św.
 7. W piątek zbiórka aspirantów o godz. 15.45, a spotkanie grupy młodzieżowej o godz. 19.00.
 8. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę, na prace inwestycyjne w parafii. Dziękujemy za ofiary, składane do kopert i na konto parafialne.
 9. W poniedziałek 20 czerwca o godz. 13.00, w Przychodni Lekarskiej w LM odbędą się badania USG drożności żył i tętnic, oraz Doppler. Badania są odpłatne.
 10. Słowo Rady Stałej Konferencji Episkopatu…………………………
 11. W tygodniu wspominamy: w poniedziałek wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, we wtorek wspomnienie św. Krzysztofa Magellanes, w środę wspomnienie św. Rity, w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w przyszłą niedzielę kolejna Niedziela Synodalna i zarazem Dzień Matki.
 12. Msze św. wspólnotowe:
 13. Dziękujemy rodzinom w minionym tygodniu sprzątającym kościół. W następną sobotę prosimy do sprzątania kościoła od godz. 9.00 następne  rodziny z LD: Zbigniewa Piechnika, Krzysztofa Bukowca, Janiny Heród, Józefa Plewy, Jadwigi Szot, Ryszarda Włodarczyka, Jana Jaroszka, a w Borównej: Marii Kałuża i Łukasza Tokarza.
 14. U ministrantów prasa katolicka: jest Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujmy się.