Parafia w Lipnicy Murowanej

Ogłoszenia duszpasterskie

24 Niedziela Zwykła- 16.09.2018r.

Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu

Tydzień Wychowania w Polsce

Dzisiaj Chrystus zapyta każdego z nas: kim jestem dla ciebie? Niech nasza odpowiedź wyraża się nie tylko w słownych deklaracjach składanych w kościele, ale przede wszystkim w dobrych, wypływających z wiary czynach codziennego życia.

Dobra Nowina oraz ogólnie pojęte dobro rozprzestrzenia się na cały świata za pomocą dostępnych nam środków, do których zaliczamy także media. Dlatego w sposób szczególny módlmy się za ludzi pracujących w mediach, aby swoją pracę traktowali jako służbę dla dobra człowieka.

Dzisiejsza składka z racji trzeciej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii.

 1. Msze św. dzisiaj o 7.00, 9.00, 10.30, 14.00 w Borównej i o 16.00.
 2. Msze św. w tygodniu rano o 6.30, a w środę i czwartek także wieczorem o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu przypada: we wtorek święto św. Stanisława Kostki, zak., patrona Polski i zarazem patronalne święto młodzieży polskiej. Dzień ten jest dniem imienin Ks. Bp. Stanisława Salaterskiego. Ks. Biskupa i wszystkich solenizantów otaczamy naszymi modlitwami, w czwartek wspomnienie św. Andrzeja Kim i towarzyszy męcz., w piątek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 4. Nabożeństwa w tym tygodniu:
 5. W środę o 17.30 zapraszamy na różaniec przed figurą Pięknej Madonny Lipnickiej o poprowadzenie prosimy IV Różę pani Marii Kaczmarczyk. Następnie Nowenna do MB i Msza św.
 6. w czwartek wieczorna Msza św. i Nowenna do św. Szymona o godz. 18.00 w Jego Sanktuarium.
 7. W środę zbiórka ministrantów i lektorów o godz. 17.00
 8. W piątek o godz. 18.00 spotkanie kandydatów na lektorów, o 19.00 spotkanie grupy młodzieżowej.
 9. W sobotę siostra Dorota zaprasza dzieci ze scholki i ERMu. na godz. 9.30.
 10. Zespół Szkół nr 3 w Bochni tzw. Ekonomik zaprasza do nowej bezpłatnej szkoły dla dorosłych. Nowy zawód opiekun medyczny – to zawód, który pozwoli znaleźć pracę w szpitalach, ośrodkach pomocy społecznej, niepublicznych ośrodkach opieki zdrowotnej i wielu innych. Nauka trwa 2 semestry czyli 1 rok i kończy się egzaminem zawodowym. Nauka realizowana jest systemem zaocznym piątek, sobota, dwa razy w miesiącu. Rekrutacja trwa do 28 września, a warunkiem jest posiadanie średniego wykształcenia.
 11. Zakład usług kominiarskich zawiadamia, że w dniach od 17 do 21 września w LM, LD, LG i Borównej, będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe zgodnie z rozporządzeniem Ministra MSWiA.
 12. Bóg Zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, na potrzeby inwestycyjne parafii. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski w Krakowie i Tarnowie. Podziękowania dla młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki do puszek na UPJ II.
 13. Msze św. wspólnotowe:  w czwartek o godz. 6.30 w int. sióstr i braci z cechu kowalskiego. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Mieczysława Świątka z LG, módlmy się za jego nieśmiertelną duszę: Dobry Jezu, a nasz Panie…………… Prosimy o zabranie z kancelarii rozpisanych Mszy św. pogrzebowych, z poszczególnych pogrzebów.
 14. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościołów, i prosimy następne rodziny z LM: Romana Michałka, Wojciecha Michałka, Wiesława Michałka, Pawła Przybyłki, Jerzego Tyrały i Krzysztofa Goryla, a w Borówne: Pawła Wójcika i Marii Kałuża.
 15.  Prasa Katolicka do nabycia u ministrantów, oraz Kalendarze Rolnika na rok 2019r.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij