Parafia w Lipnicy Murowanej

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu- 09.12.2018r.

W II niedzielę Adwentu z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych już po raz dziewiętnasty – Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej czyli Białoruś, Litwa, Łotwa i Estonia, Ukraina, Rosja, Mołdawia, Armenia, Gruzja, Kazachstan, Tadżykistan, Kirgizja i Uzbekistan oraz Serbia.

 1. Msze św. dzisiaj o 7.00, 9.00, 10.30, o 14.00 w Borównej i o 16.00. Po Mszach św. przed kościołem młodzież ze SKC zbiera do puszek ofiary na pomoc dla Kościołów na Wschodzie. W przyszłą niedzielę z racji III niedzieli składka na potrzeby parafii. Po porannej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych, a na sumie katecheza dla dzieci z klasy III. Dziś odpust w parafii Żegocina.
 2. Msze św. w tygodniu codziennie rano o 6.30, a w środę i czwartek także o 17.00.
 3. W tym tygodniu przypada: w czwartek wspomnienie św. Łucji, dziew. i męcz., w piątek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezb. i dok. Kośc.
 4. Msze św. roratnie w dni powszednie: w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i sobotę rano o 6.30 a w środę o 17.00 z procesją z lampionami. Dziękujemy rodzicom i dziadkom, za zaangażowanie i pomoc w przyprowadzaniu dzieci na roraty. Wszystkich zachęcamy do udziału w roratach.
 5. Nabożeństwa w tym tygodniu:
 • W środę różaniec o 16.30 przed figurą Lipnickiej Madonny, prosimy o poprowadzenie modlitwy VIII róży Marii Kożuch, a następnie Nowenna do Matki Bożej i Msza św. o 17.00.
 • W czwartek Msza św. i Nowenna do św. Szymona, Urszuli i bł. Marii Teresy o 17.00.
 • Przypominamy że, świeccy szafarze zaniosą chorym Komunię św. w Wigilię rano od 9.00. Bardzo prosimy o 4 samochody po szafarzy. W tym roku Wigilia przypada na poniedziałek.
 • W sobotę rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus.
 1. W piątek spotkanie kandydatów na lektorów o godz. 16.00.
 2. W piątek młodzież naszej parafii wraz z księdzem i paniami Agnieszką Pałką, i Barbarą Czesak zapraszają do GDK na  godz. 18.00. Będzie przepiękne przedstawienie pt. ”Opowieść Wigilijna”. Zapraszamy wszystkich parafian i gości.
 3. W sobotę spotkanie aspirantów o 8.30, a następnie o 9.30 dzieci ze scholki, ministranci i lektorzy, jadą do kina w Brzesku z ks. Łukaszem i Siostrą Dorotą.
 4. Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w LM zaprasza osoby samotne i starsze na tradycyjne spotkanie Wigilijne, które odbędzie się w niedzielę 16 grudnia 2018r o godz. 12.00  w Wiejskim Domu Ludowym w LD. Transport zapewnia Ochotnicza Straż Pożarna. Szczegółowe informacje można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.
 5. Parafialny Caritas i Szkolne Koło Caritas przeprowadzą zbiórkę żywności w Sklepach PSS Społem i Delikatesy Centrum w LM w ramach adwentowej Akcji Kilo. Zbiórka żywności będzie w sobotę 15 grudnia 2018r od godz. 7.00 do 15.00. Już przez cały tydzień są wystawione w naszych sklepach przy kasach kosze w których można zostawiać żywność. Dziękujemy właścicielom sklepów i wszystkim niosącym pomoc.
 6. Pan Kościelny Roman Tworzydło i z Borównej pan Eugeniusz Machał chodzą z opłatkami wigilijnymi. Ofiary składane za opłatki są podziękowaniem za ich pracę przy kościołach. Opłatki są już poświęcone.
 7. Pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli w naszym Odpuście. Dziękuję Strażakom, Chórowi, Orkiestrze, pocztom sztandarowym, Radnym z Lipnicy Dolnej, szczególne podziękowanie ks. Łukaszowi, pani Anecie za piękny wystrój kościoła, panom organiście, kościelnemu i liturgicznej służbie ołtarza. Dziękujemy za życzliwość i ofiary składane na potrzeby parafii. Szczególnie za ofiary składane w kopertach przy okazji odpustu i na konto parafialne. Bóg Zapłać.
 8. Msze św. wspólnotowe w tygodniu: w czwartek o 6.30 za ++ siostry i braci z cechu garncarskiego, w niedziele o 14.0o za + Henryka Jabrockiego od Zespołu Obrzędowego z Borównej. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: śp. S. Władysławę Turek z LM, Franciszkę Ruszaj z LG i Julię Polek z LM, módlmy się o radość nieba dla nich. Dobry Jezu, a nasz Panie…………..
 9. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościołów i placu przy kościołach. Prosimy następne rodziny z Lipnicy Dolnej, w sobotę od godz. 9.00: Wiesław Pietrzyk, Zbigniewa Kuca, Tomasza Kuca, Henryka Przybyłki i Krystiana Heroda, a w Borównej: Alicji Kozioł i Grzegorza Rzepki.
 10. Prasa Katolicka do nabycia u ministrantów. Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się, są też Adwentowe Świece Caritas. Młodzież z Grupy Apostolskiej oferuje dziś piękne stroiki Świąteczne zrobione własnoręcznie przez młodych z naszej parafii, oraz pachnące sianko na stół wigilijny. Bądźmy dla nich życzliwi włożyli w tę prace całe swe zdolności.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij