Lipnica Murowana

Month: Grudzień 2018

Kolędnicy Misyjni

Posłanie Kolędników Misyjnych w parafii Lipnicy Murowanej w uroczystość św. Szczepana. Uroczyste posłanie 27 grup Kolędników nawiązuje do posyłania misjonarzy wyruszających z Dobrą Nowiną na wszystkie krańce świata.

foto: ks. J. Smoleń

Relikwie św. Andrzeja Ap.

dav

Są chwile w naszym życiu, w których zachowujemy szczególną koncentrację, bo od tego, jak je przeżyjemy, bardzo dużo zależy. Dzisiejsza Uroczystość Odpustowa ku czci naszego patrona św. Andrzeja, to historyczna chwila, po 655 latach istnienia naszej świątyni zostały wniesione w jej mury relikwie św. Andrzeja. Niech nasz patron św. Andrzej prowadzi nas przez kolejne lata i w nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”.

Lipnickie Andrzejki

30 listopada po wieczornej Mszy Świętej, w naszym kościele odbyły się „Lipnickie Andrzejki czyli spotkanie ze św Andrzejem Ap”, przygotowane przez młodzież z naszej parafii. Była to inscenizacja opowiadająca o życiu św Andrzeja, Skierowana do młodych z Lipnicy oraz z całego dekanatu lipnickiego. Przedstawienie poświęcone było tematyce powołaniowej. Poprzedziła je krótka konferencja o. Dobromiła o rozeznawaniu powołania w życiu młodego człowieka. Na koniec spotkania każdy uczestnik mógł własnoręcznie „wyłowić” rybę św Andrzeja z cytatem biblijnym.