Parafia w Lipnicy Murowanej

Month: Listopad 2018

II Światowy Dzień Ubogich

„Poczujmy się wszyscy w tym dniu dłużnikami ubogich, abyśmy poprzez wyciągnięte ręce do siebie nawzajem mogli zrealizować zbawcze spotkanie, które umacnia wiarę, urzeczywistnia miłość i umożliwia nadzieję w kroczeniu bezpiecznie na drodze do Pana, który przychodzi” – zaapelował Ojciec Święty w orędziu na II Światowy Dzień Ubogich. Będzie on obchodzony w XXXIII niedzielę zwykłą, która w tym roku przypada 18 listopada. Hasłem tego dnia są słowa psalmu „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał” (Ps 34,7).
Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Piotra Adamczyka – dyrektora Radia RDN Małopolska. Dziękujemy za wspólną modlitwę i wygłoszone Słowo Boże.

Narodowe Święto Niepodległości

dav

 Uroczystą Mszą Świętą o godz. 9.00 rozpoczęły się gminne  uroczystości 100 lecia odzyskania Niepodległości w Lipnicy Murowanej z udziałem władz samorządowych i zaproszonych gości, przy licznym udziale mieszkańców a zwłaszcza dzieci i młodzieży szkolnej.

Odpust u św. Leonarda

Dzisiaj w Lipnicy Murowanej a dokładnie w Lipnicy Dolnej, „mały odpust” bo wspominamy św. Leonarda który jest patronem cennego i zabytkowego drewnianego kościoła – perły architektury drewnianej. O godz. 10.30 rozpoczęła się uroczysta msza św. koncelebrowana w czasie której kazanie wygłosił ks. Łukasz nasz wikariusz. Na zakończenie były tradycyjnie odpustowe cukierki. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli uczestniczyć w tej skromnej uroczystości.

Uroczystość Wszystkich Świętych

 Uroczystość Wszystkich Świętych to w Lipnicy dzień szczególny, gdyż gromadzimy się na dwóch cmentarzach znajdujących się na terenie naszej parafii. Tzw. Stary Cmentarz usytuowany przy kościele św. Leonarda w Lipnicy Dolnej na którym znajdują się najstarsze groby. W tym roku zyskał nowe alejki, które z pewnością ułatwią każdemu z nas poruszanie się po nim oraz Nowy Cmentarz w Lipnicy Murowanej, którego centralnym miejscem jest kaplica w której pochowani są ostatni proboszczowie Lipnicy: ks. Jan Sarna i ks. Stanisław Wiśniowski. Módlmy się za naszych zmarłych i zyskujmy dla nich odpusty.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij